Datum / čas
Date(s) - 4. 6. 2023
14:00 - 18:00

Místo konání
Impact Hub K10

Kategorie Žádná kategorie


Organizace M.arter, se kterou HEINEKEN ČR dlouhodobě spolupracuje na podpoře projektu Restart kariéry pro samoživitele, pořádá tuto neděli 4. června od 14:00 do 18:00 akci pro samoživitele a samoživitelky. Uskuteční se v Impact Hub K10 v Koperníkově ulici 10 v Praze na Vinohradech. Vstupné se neplatí.

Samoživitelé si mohou užít den plný inspirace, osobního rozvoje a poznávání lidí. Na místě na ně čekají workshopy, přednášky i další aktivity, které jim pomohou získat nové dovednosti a nápady. S sebou si přitom mohou vzít i děti, pro které je zajištěno hlídání v připraveném dětském koutku. Na akci je možné se registrovat zde: https://marter.cz/den-s-heineken/.

„Naše vzdělávací aktivity probíhají převážně on-line. Tím můžeme mít dopad po celé ČR. Na druhou stranu cítíme potřebu se setkat i osobně. A tvořit vzájemné vztahy a komunitu, které jsou obzvláště pro samoživitele důležité. Chceme jim ukázat, že na to nejsou sami a existuje pro ně cesta, jak se mohou postavit na vlastní nohy. Díky čemu mohou změnit život nejen sobě, ale hlavně svým dětem,“ uvádí Andrea Bohačíková, CEO M.arter, která na akci vystoupí v panelové diskuzi.

Společnost HEINEKEN ČR a M.arter pomáhají samoživitelkám už od roku 2021. Program Restart kariéry má ženám samoživitelkám (ale i mužům, pokud se přihlásí) pomoci ve složitých životních situacích při hledání nových kariérních možností, pracovních příležitostí či profesních změn i s malými dětmi. Oba zúčastněné subjekty ke startu programu vedla skutečnost, že v naší republice žije téměř 200 tisíc rodičů-samoživitelů, přičemž 90 procent této skupiny tvoří ženy. Jejich rodičovská dovolená může mít i negativní dopady, například izolaci, frustraci nebo ztrátu pocitu uplatnění. Jde také o období značné finanční zátěže, které může jít ruku v ruce s chudobou.

 

Chceme pomoci samoživitelům dlouhodobě a udržitelně. Třeba tak, že získají sebevědomí u pohovoru, napíšou si kvalitní životopis a uplatní se na trhu práce. Jejich situaci dnes umocňují stoupající ceny – ať už potravin, energií, zkrátka věcí pro život nezbytných,“ uvedla za HEINEKEN Corporate Affairs manažerka Dita Vašíčková.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account