Datum / čas
Date(s) - 15. 6. 2024 - 16. 6. 2024
Celý den

Místo konání
Centrum Černý Most

Kategorie


Celorepublikové závody v pumptracku a na minirampě se uskuteční o víkendu 15. a 16. června 2024 před západním vstupem do Centra Černý Most. Kromě napínavých sportovních klání se návštěvníci mohou těšit také na exhibici nejlepších českých BMX jezdců nebo si sport v nezávodní zóně na vlastní kůži vyzkoušet. Víkendovou atmosféru doplní koncert zpěváka Jakuba Děkana a řada doprovodných aktivit.

Oba závody, které se konají podle oficiálních pravidel Czech Scooter Association, nabídnou rychlou jízdu a adrenalin pro malé i velké diváky. Pro účast v sobotním závodě na pumptracku musí závodníci projít kvalifikací. „Závodů na pumptracku se zúčastní nejlepší sportovci jednotlivých kategorií, kteří se zapojili do MODULAR PUMPTRACK CHALLENGE na akcích agentury VSA Xtreme v roce 2023 a 2024. Na základě výsledků dostalo pozvání osm nejlepších jezdců z každé kategorie,“ vysvětluje za organizátory Jan Valenta, sedminásobný mistr ČR ve freestyle BMX a jediný český účastník XGAMES v USA.

Víkendové závody proloží exhibice nejlepších českých jezdců v BMX freestyle, jako je například Maty Pekárek, profesionální rider a světová špička freestyle scooteringu.

Do akce se ale mohou pustit i samotní diváci. „Veřejnost si bude moci tento sport v nezávodní zóně na místě vyzkoušet také. Jeden pumptrack s bohatou půjčovnou koloběžek a kol připravíme jen pro diváky a návštěvníky akce,“ říká Lucie Kambová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Oba sportovní dny doplní doprovodné akce, v sobotu se návštěvníci mohou těšit na Slack show, v neděli se jim pak představí zpěvák Jakub Děkan. Na programu je také autogramiáda jezdců a řada doprovodných soutěží. Vstup na akci je zdarma. Více informací včetně kompletního programu akce najdou zájemci na www.westfield.com/czech-republic/centrumcernymost/mistrovstvi-cr-v-pumptracku-2024 .

A co je to vlastně pumptrack? Jedná se o speciálně navrženou dráhu plnou zatáček, která umožňuje jezdcům na kolech nebo koloběžkách zdolávat trať bez nutnosti šlapání, pouze na základě přenášení váhy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account