Včera, 10. července, se v pražském kině Lucerna uskutečnila očekávaná premiéra filmu Zápisník alkoholičky, který přináší náhled na škodlivost alkoholu a jeho dopady na osobní a sociální život. Tento film je důležitým příspěvkem k diskuzi o alkoholismu, který se bohužel týká nejen mužů, ale i mnoha žen.

Jako šéfredaktorka ženského lifestylového portálu jsem si nemohla nechat ujít příležitost zúčastnit se této premiéry. Závislost na alkoholu je velmi aktuální téma, které rezonuje v mnoha sférách společnosti. Je důležité zdůraznit, že na každé dva muže, kteří bojují se závislostí na alkoholu, připadá jedna žena.

Příběh o závislosti a naději

Film Zápisník alkoholičky představuje silný příběh ženy, jejíž život se zdánlivě neliší od života mnoha jiných žen, ale postupně je pohlcen závislostí na alkoholu. Tento příběh ukazuje, jak alkoholismus může být u žen dlouho přehlížen, což film s důrazem zobrazuje.

Tvůrčí tým režiséra Dana Svátka, známého díky divácky úspěšnému a kritikou oceňovanému filmu Úsměvy smutných mužů (Cena filmových fanoušků, Český lev 2018), přichází se stejným tématem, tentokrát však viděným z pohledu ženy. Se scénáristkou Martou Fenclovou se tvůrci ujali knihy Michaely Duffkové Zápisník alkoholičky, která vypráví příběh ženy bojující se závislostí na alkoholu.

Film přináší hluboký a realistický pohled na problematiku závislosti a nabízí naději, že i z nejtěžších situací vede cesta ven. Tento inspirativní příběh může pomoci mnoha ženám a jejich rodinám pochopit, že nejsou samy a že pomoc je vždy k dispozici.

Poselství filmu: Zvýšení povědomí a podpora změny

Film Zápisník Alkoholičky usiluje o zvýšení povědomí o škodlivosti užívání alkoholu a jeho dopadu na zdraví a sociální vazby. Snaží se přimět diváka zamyslet se nad svými závislostmi, ať už jsou jakékoliv, a prosazovat zdravé způsoby života. Ukazuje, že každý má naději na nový život a napravení chyb, kterých jsme se v minulosti dopustili.

Cílovou skupinou jsou ženy i muži, přičemž větší důraz je kladen právě na ženy, kterých se příběh více týká a které jsou často těmi, kdo rozhodují, na co půjde pár do kina.

Film Zápisník alkoholičky je ode dneška k vidění ve všech kinech a velmi ho doporučuji navštívit. Tento film nabízí nejen silné emocionální zážitky, ale i důležité poselství o naději a možnosti změny. Zvláštní zmínku si zaslouží fenomenální herecký výkon Terezy Ramby, která se této role ujala bravurně. Nechte se inspirovat a otevřete oči k problematice, která se dotýká nás všech.

Motto samotného snímku zní „Chlastám, abych to přežila“.

Zdroj: Bontonfilm

Autor: Jitka Kratochvílová

Foto: se souhlasem Bontonfilm a Jitky Kratochvílové

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account