Pokud vás to tedy bude v tyto dny táhnout na nějakou stranu nebo budete mít tušení, myšlenky, tužby, vhledy, podivné intuice, tak je poslechněte. Je to čas pro pozitivní sobectví. Ve smyslu začít u sebe, nasměrovat se k sebelásce a respektu. Důležité je uvědomit si, že tento čas bude až nepříjemně praktický.
Co to znamená pro mne
Udělala jsem si nepříjemně praktický seznam činností a věcí, ze kterých bych chtěla udělat rituály. Zautomatizovat je. Věřím, že to přispěje k upevnění mého tělesného i duševního zdraví, pohody a zvýší mou sebeúctu, s jejímž nedostatkem bojuji celý dosavadní život.
Na to, aby v naší hlavě nebo na těle nastala změna stereotypů, která je zde pevně ukotvená, je potřebný vědomý trénink o délce minimálně 21 dní, a to při zachování 100% disciplíny. Nejsem robot, a i když se mi celkem daří držet disciplínu v uzavřeném prostoru bez vnějších vlivů, nemyslím, že by se mi podařila ona 100% úspěšnost v reálném světě.
Hlavně, když jsem si zvolila více oblastí, kde bych chtěla nastolit změnu. Proto jsem si dala 28 dní. Je to délka lunárního cyklu. Do dalšího novoluní. Poté udělám vyhodnocení a případně zvolím plán na ty oblasti, které „zlobily“. Ale nepředbíhejme, možná to nebude zapotřebí.
Cílem je tedy nastolit změnu v následujících oblastech, které jsem definovala jako důležité pro dobrý pocit ze sebe. Vyrobila jsem si tabulku, která po prvním dnu vypadala takto nadějně.

    17.1 18.1 19.1 20.1 21.1 22.1 23.1
Výživa Doplňky stravy            
               
  Káva            
               
  Tekutiny 2 litry            
  Alkohol 0            
  Červené maso a uzeniny 0            
  Cukry a škroby 1            
Tělo Cvičení zpevnění            
  Rehabilitace            
  Škrábání 0            
Mysl Meditace            
  Angličtina            
  Vzdělávání (BHRT)            

 
Co je tedy mým cílem? Co se týče výživy, chtěla bych pravidelně užívat doplňky stravy, omezit pití kávy, dodržet pitný režim, snížit konzumaci alkoholu, nejíst červené maso a uzeniny, minimalizovat příjem cukrů a škrobů. Jsem rozhodnutá cvičit, rehabilitovat a pozor, chci eliminovat škrábání na obličeji. Co se týče mysli, chtěla bych každý den meditovat, procvičovat angličtinu a vzdělávat se.
Čím méně, tím lépe
Obecně platí, že čím méně oblastí si stanovíte, tím větší pravděpodobnost úspěchu máte. Jelikož jsem právě v lázních po operaci kolene a jediné, co mám na starosti, jsem já sama, chtěla bych využít pobyt k zafixování nových rituálů. V běžné denní rutině bych začala s mnohem skromnějším seznamem.
Nyní si ale opravdu můžu dovolit ten komfort soustředit se víc na sebe. A proč jsem si dala zrovna tyto cíle? S ohledem na aktuální stav svého těla bych měla brát léky a doplňky stravy 2x denně. Občas zapomenu, zejména večer, tak proto je tato oblast pro mne důležitá. Káva mi velmi, skutečně velmi chutná. Je to taková moje „závislost“. Má pro naše tělo i pozitivní význam, ale jen v omezeném množství. Takže jsem si povolila jednu kávu dopoledne a jednu po obědě. 
Obecně bychom měli pít minimálně 2 litry tekutin denně, tekutiny jsou naprosto nezbytné, aby tělo mohlo správně fungovat. Jsem gurmán a ráda věci vychutnávám. Kromě kávy mám velmi ráda i dobré a kvalitní víno. Pokud chci zhubnout, musím se dočasně obejít úplně bez něj, nebo jeho pití alespoň omezit. Není mým cílem být úplným asketou, takže mám povolenou 1 skleničku (2 dl) 2x týdně.
Ženy by neměly vůbec jíst maso velkých zvířat, uzeniny obsahují hodně soli a látek, které působí v těle toxicky. Takže je jíst nebudu. A ještě poznámka k příjmu cukrů a škrobů: V důsledku vysoké konzumace cukrů zemře ročně na světě mnohem víc lidí než při všech katastrofách a válečných konfliktech dohromady. Jsou přímo zodpovědné za zánětlivé procesy v organizmu. Jsou i „zdravější“ typy cukrů, ale pokud chci zhubnout, musím se jich vzdát.
 

profimedia 0358220951

Novoluní je fáze Měsíce, kdy není přivrácená část jeho povrchu k Zemi osvětlena Sluncem.

Cvičení těla i mysli
Bolesti zad, celulitida, padající zadek nebo vnitřní strana stehen, ochablé břicho nebo paže… Koho se to po 40. roku věku netýká? A tak je 30 minut cvičení denně nutností, abych se nerozpadla. Pozor, to není cvičení na zhubnutí. Cvičení na zvýšení kondice, při kterém se i hubne, zařadím, až budu mít v pořádku koleno. S tím souvisí má rehabilitace. Vyměnili mi kompletně celé koleno, takže následující půlrok chci věnovat tomu, aby byla náhrada plnohodnotná. Bez 20 minut denně se mi to nepodaří.
Možná vás v tabulce překvapila poznámka „škrábání“. Jako dítě jsem se naučila řešit vnitřní napětí tím, že se škrábu. Buď v obličeji, nebo na stehnech. Je to převážně důsledkem toho, že doma jsme emoce nevyjadřovali. Hněv, vztek, úzkost, tréma byly nežádoucí, a tak jsem nahromaděnou negativní energii namířila proti sobě. Tato forma sebedestrukce je podobná jako okusování nehtů. Chci se tohoto zlozvyku zbavit a postupně hledat jiný, vhodnější způsob, jak „upustit ventil“.
Když jsem chtěla zvítězit nad vážnou nemocí, meditovala jsem několikrát denně. Poté, co jsem se uzdravila, vrátila se do práce, splácela hypotéku, později se stala maminkou a octla jsem se ve víru rutinních povinností, meditací ubylo, i když naštěstí nikdy zcela nevymizely. Chci se vrátit alespoň k frekvenci jedné meditace denně. Zkuste to a nebudete se stačit divit. Slibuji.
Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem měla práci, kde byla angličtina z poloviny komunikačním jazykem. Po 5 letech doma zjišťuji, že jsem toho hodně zapomněla. Nemám z toho radost, takže to chci napravit. Znamená to pro mě 20 minut gramatických cvičení a slovíček denně.
Od mala jsem zvídavá a pořád potřebuji něco objevovat. Dělá mi to dobře na hlavu. Rozhodla jsem se této své vlastnosti dát pevnější obrysy a strukturu. Přihlásila jsem se na roční kurz pro zvýšení kvalifikace lékařů zabývajících se alternativní medicínou. Každý den se tomuto tématu chci věnovat alespoň 30 minut.
Mám to celkem zatím spočítáno na 2 hodiny denně. V lázních to určitě zvládnu. Až přijedu domů, uvidím, jak to půjde. Ale řešit to budu, až to nastane. Pokud chcete také využít lednové novoluní ke změně, můžete moji tabulku použít. Nebo si udělat svoji podobnou, do které si jednoduše místo definovaných oblastní napíšete ty svoje.
Držím nám všem palce a jsem zvědavá na vyhodnocení. Na své i na vaše. Napište mi, jak vám to jde. Budu se těšit na vaše příspěvky.
ALICA

Zdroj: Flowee