Kdo by nemiloval filmy se svatební tematikou? Mikrožánr romantických komedií si čas od času umí pohrávat i hororem nebo dramatem, ale tak jako tak je vždy plný emocí, autenticity a lásky. Pusťte si (nejen) o víkendu ty nejlepší svatební filmy, u kterých budete plakat, dojímat se a taky možná čerpat inspiraci, pokud vás váš velký den teprve čeká.

Nejlepší svatební filmy, které stojí za to si pustit

Foto: se souhlasem Everett

1. Sex ve městě

Těžko budete hledat extravagantnější a víc stylové šaty než měla herečka Sarah Jessica Parker v seriálu Sex ve městě. Reálně vznikly z návrhu slavné módní návrhářky Vivienne Westwood a spolu s kloboukem ve tvaru ptáka se postaraly o jednu z nejironičtějších a nejsrdečnějších svatebních scén, které kdy zdobily filmové plátno. 

Foto: se souhlasem Everett

2. Loving

Filmy zaměřené na svatby obvykle vrcholí velkým dnem novomanželů. Ve filmu z roku 2016, Jehož režie a scénáře se ujal Jeff Nichols, je to ale pravý opak. Na začátku filmu se mladý pár Richard a Mildred vezmou z upřímné lásky v nenápadné ceremonii a tento fakt odstartuje velkou bitvu za jejich lásku. Richard a Mildred Loving totiž zrušili platnost zákonů zakazujících rasově smíšená manželství. 

Foto: se souhlasem Everett

3. Emma

Celé vyprávění příběhu Jane Austen z 19. století se točí kolem manželství a časové linky: získat nápadníka, domluvit nabídku a nakonec říci „Ano“. Naštěstí se v nádherné adaptaci klasického stejnojmenného románu Autumn de Wilde dočkáme ještě o kousek více romantiky. Lahůdka na závěr: Filmová hvězda Anya Taylor-Joy měla na premiéře filmu vintage šaty Boba Mackieho. 

Foto: se souhlasem Everett

4. Svatby podle Mary

Romantická komedie Svatby podle Mary vypráví o nejlepší plánovačce svateb v San Franciscu, kterou si bravurně zahrála Jennifer Lopez. Právě když může oslavovat svůj nejnovější triumf – svatbu internetové magnátky Fren Donolly – zachrání ji nádherný doktor Steve Edison v podání Matthewa McConaugheyho. Mary s ním zažije nejhezčí večer svého život a má konečně i ona sama důvod věřit na lásku. Ale dvakrát měř, jednou řež! Martin život se otočí vzhůru nohama, když zjistí, že Steve je budoucí ženich Fran Donolly a Mary má připravovat jejich svatbu.

Foto: se souhlasem Everett

5. Svatební plán

Šaty jsou vybrány, menu a seznam hostů uzavřené – je tu jen jeden problém: Nevěsta už nemá ženicha. Měsíc před svým velkým dnem se totiž dozví novinku, kterou žádná nevěsta nechce slyšet: snoubenec už ji nemiluje. Hebrejský film spisovatele a režiséra Rady Burshteina přesto překypuje důvody k smíchu. Nevěsta totiž svatbu nezruší, protože si je jistá, že do měsíce sežene nového snoubence. 

Foto: se souhlasem Everett

6. Hlava rodiny

George Banks, kterého si zahrál Sveve Martin, tvoří se svou ženou Ninou v podání Diane Keaton, výjimečně šťastný pár a vášnivě milují své děti. Malého Mattyho a starší dceru Annie. I v ní stále vidí malé děvčátku, takže nemohou uvěřit svým uším, když se Annie vrátí ze studií v Evropě a oznámí, že by se chtěla vdávat. George vůbec není nadšen vyhlídkou, že čas jeho otcovské péče je u konce. Začne sabotovat svatební přípravy a film plný komediálních scén je na světě. Upřímně, jestli se chcete zasmát od srdce, tento film si pusťte jako první. 

Foto: se souhlasem Everett

7. Svatba mého nejlepšího přítele

Julianne (Julia Roberts) a Michael (Dermot Mulroney) uzavřeli na vysoké škole dohodu: jestli do 28. narozenin nenajdou nikoho lepšího, vezmou si jeden druhého. Vypadá to jako úplně šílený plán, než to jeden z nich začne brát vážně. Do určeného limitu zbývá už jen několik dnů a Michael se konečně rozhoupal. Bohužel o ruku nečekaně požádá jinou dívku… Julianne musí zapojit veškerou vynalézavost, aby dostala Michaela zpět. Připravte se na nejlepší svatbu roku. Teď jde o všechno! 

Foto: se souhlasem Everett

8. Láska nebeská

Film Láska nebeská je nesmrtelnou vánoční klasikou, ale zároveň filmem ve kterém najdete jednu z nejlepších svatebních scén vůbec. Autoři filmů Notthing Hill a Deník Bridget Jones v něm s vtipem odhalují citové vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři – lásku tu prožívají všichni a hned deset jejich různých podob.

Foto: se souhlasem Everett

9. Krvavá nevěsta

Grace (Samara Weving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O’Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckerá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či alespoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi ale nepůsobí úplně běžným dojmem… Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny, a aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba pane na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté… Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní vyrazí na lov nevěsty se střelnými zbraněmi. 

Foto: se souhlasem Everett

10. Moje tlustá řecká svatba

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět miliónů amerických dolarů překročil hranici tržeb 240 miliónů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé hollywoodské megaprojekty! Hlavní roli si zde zahrát John Corbetta, kterého znáte i ze seriálu Sex ve města jako Carriina milence Aidana. Řeckou nevěstu si zahrála Nic Vardalos. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Everett

Zdroj: ČSFD, Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. NelaVávrová 6 měsíců ago

    Děkuji za inspiraci, jeden jsem našla co mě zaujal a už stahuji 🙂 Zbytek je starší a známý.

  2. Lenka Hudečková 6 měsíců ago

    Nejspíš jsem neviděla ani jeden z výše popsaných filmů, mám raději české filmy než cizí… Ale nikdy neříkám nikdy, třeba je jednou uvidím 🙂

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account