228

Rodina, nejmenší jednotka společnosti a zároveň její nejvýznamnější opěrný bod. Dlouho se věřilo, že rodina je určitou neměnnou institucí, jež si vždy zachová svou podobu a uspořádání. Dnes je ale jasné, že stejně jako se vyvíjí a mění společnost, mění se i samotná rodina. A mění se i schopnost partnerů počít dítě. Než však vyhledáte odbornou pomoc, zkuste vyzkoušet z pohodlí svého domova některé triky a naše doporučení.
Od ponižujícího středověku k rovnoprávnému manželství
Během své dlouhé historie doznala rodina a manželství v naší západní civilizaci značných změn. Přenesme se v představách do tradiční středověké rodiny a ocitneme se v instituci, kde manželka je zcela podřízena muži a děti jsou plně v jeho moci. Manželství je nerozlučitelné a případné cizoložství ženy řeší soud nebo svépomocí manžel. Ještě na začátku dvacátého století se od mladých dívek vyžadovalo, aby do manželství vstupovaly jako panny, u pánů se tolerovalo, ne-li dokonce očekávalo, že své první sexuální zkušenosti získají ještě před manželstvím.
V současné době je již jasné, že hodnoty i význam manželství se mění. Rodiny se zakládají i bez manželství a manželé jsou již v mnoha ohledech rovnoprávnými partery a rodiči. A v neposlední řadě si můžeme užívat výhod plánovaného těhotenství. Ale jak to se změnami bývá, nikdy nezůstane jen u těch pozitivních. Tou nejpalčivější je pak narůstající problém se spontánním početím.

Problém s plodností má každý 4. pár
Faktorů, jenž plodnost ovlivňují, je celá řada, ať už se jedná o vliv civilizačních nemocí, nebo vyšší věk potenciálních matek. Neplodnost se v naší společnosti v nějaké míře vyskytovala a bude vyskytovat vždy. Pokud ale ženy chtěly otěhotnět, od pradávna si vypomáhaly k lepší plodnosti různými metodami. Ať již věříte přírodě, různým „babským radám“ nebo lékařským prostředkům, plodnosti se dá pomoci.
Vytvořte spermiím přátelské prostředí
Pokud jste se rozhodli založit rodinu a vyskytne se první hrbol na cestě, před vyhledáním odborníků je dobré zkusit domácí metody. Váš problém nemusí být vážný a k plodnosti mohou pomoci běžné dostupné zdravotnické přípravky na trhu. Mezi partnery je například velmi oblíbený lubrikační gel GYNELLA Natal Ferti Gel určený pro páry, které se snaží o početí. Funguje na principu lubrikačního gelu s tím rozdílem, že je pro spermie vytváří přátelské prostředí, a navíc jim dodává potřebnou energii, aby dorazily k vajíčku v co nejkratší dobu. Jeho složení kopíruje složení semenné tekutiny.

Moderní věda je již tak daleko, že například mužskou plodnost lze jednoduše testovat i doma. Jedním ze zdravotnických a patentovaných testů je domácí sada SwimCount. Tato sada měří počet pohyblivých spermií, které jsou schopny oplodnit vajíčko. Je tak možné téměř okamžitě zjistit, jaká je kvalita spermií vašeho partnera, a to s přesností 96 % oproti laboratorním testům.
Vždy je nejlepší začít těmi nejméně invazivními a náročnými kroky, ať už to jsou babské rady nebo patentované zdravotnické prostředky, které lze snadno použít z pohodlí domova. Důležité je také zaměřit se na zdravý životní styl a prevenci. A v krajních případech tu stále máme vyspělou medicínu, která dnes dokáže naštěstí většinu obtíží s početím překonat.
Foto: Shutterstock, archiv

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account