Příprava na nový školní rok může být pro rodiny často jako pochod po minovém poli. Rodiče se na poslední chvíli snaží nakoupit všechny školní pomůcky, označit oblečení, sehnat přezuvky (všichni to známe 🙂 a mnohdy uprostřed toho chaosu zapomeneme na to nejdůležitější: aby si první školní den užili hlavně vaše děti! 

Proto jsem pro vás vybrala seznam fantastických tradic pro první školní den, který připomene našim dětem, jak moc rádi je máte, a dodá jim sebedůvěru vykročit dneska do školy tou správnou nohou.  

Jaké tradice pro první školní den nás baví? Inspirujte se! 

Speciální snídaně

Není nic horšího, než se první školní den probudit pozdě a ve spěchu opustit byt. Neponechejte nic náhodě, nastavte budíka, udělejte si kávu a připravte dětem nezapomenutelnou snídani. Fantazii se meze nekladou! Na menu mohou být palačinky, jogurt, ovoce nebo oblíbené cereálie. Pohrajte si s designem a věřte mi, že to děti víc než ocení. 

Vytvořte si nástěnku snů a přání

Takzvané „viseno boards“ jsou oblíbenou disciplínou všech kreativců. Proč je nezkusit udělat i s vašimi dětmi? Použijte staré časopisy, noviny, barevné papíry a jejich fantazii a nechte je zdokumentovat jejich sny pro příští školní rok. Nejenže je to mentálně připraví pro další třídu, ale navíc jim to dá dobrý start pro jejich realizaci a podporu jejich kreativního myšlení. 

Oslavte „Nový školní rok“

Inspirujte se silvestrovskou oslavou nového roku a vytvořte její alternativu v podobě party pro nový školní rok. Pozvěte přátelé ze školy, učitelé, kamarády a rodinu a užijte si hezký den plný zábavy, her a dobrého jídla. Po prázdninách tak oživíte vztahy s rodiči a spolužáky vašich ratolestí. 

Připravte dárek „pod polštář“

Duch vzrušení, které našim dětem způsobuje například příchod Ježíška nebo Zubní víly, je ideální inspirací, jak dostat děti před prvním školním dnem do postele a hned ráno je potěšit nějakým hezkým dárkem. Připravte jim balíček „zpět do školy“ a dejte jim do něj oblíbené sladkosti, hračku nebo malířské potřeby. Balíček pak nechte třeba u otevřeného okna. Pod polštářem jim pak umístěte návod, kde balíček najdou.

Zaznamenejte jejich výšku

Hezkým způsobem, jak začít nový školní rok, je udělat novou značku na zdi, kam si poznamenáváte výšku svých ratolestí. Můžete připsat i datum a tuto tradici opakovat každý rok. Vy i oni budou pokaždé velice překvapeni, jak moc za ten rok zase vyrostly.

Udělejte fotku těsně před odchodem do školy

Nový rok – nová školní fotka prvního dne! Pokuste se, aby váš syn nebo dcera vždy pózovali na stejném místě (u stolu v kuchyni, u zdi, na zahradě) a za pár let budete mít krásnou vzpomínku toho, jak moc se postupem času změnily. Pokud chcete tento nápad dotáhnout k dokonalosti, můžete použít například i tabuli, která bude ukazovat věk vaší ratolesti, ale třeba i to, čím se chce být, až bude velký.  

K obědu přidejte lísteček se zprávou

Nezapomeňte napsat roztomilou poznámku, dopis nebo vzkaz, který svým dětem vložíte například do oběhového boxu nebo oblíbeného sešitu. Vaše dítě bude nadšené, až ho objeví a bude vědět, že se na něj myslíte a těšíte se na něj doma. 

Zorganizujte překvapení po škole

Ať už budete každý rok vymýšlet to stejné nebo překvapení budete měnit, udělejte pro své ratolesti první školní den speciální tím, že jim po škole vymyslíte něco vzrušujícího. Můžete vyrazit na zmrzlinový pohár, do kina nebo na výlet.  

Sepište se svými dětmi první dojmy 

Dostat od svých dětí nějaké informace, jak probíhal první den, může být někdy krapet složité. Zkuste to zábavnou formou a vytvořte si šablonu pro první den ve škole. Můžete na něm mít například: 

Moje jméno je: 

Chodím do třídy:

Dneska mě nejvíce bavilo:

Až vyrostu budu:

Moje nejlepší kamarád/kamarádka je:

Moje oblíbená knížka je:

Moje oblíbená barva je:

Moje oblíbená hra je:

Moje oblíbené jídlo je:

Ve škole mě nejvíce baví:

Nejlepší věc, co se mi dneska stala je:

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account