Láska až za hrob? Tak to určitě ne, pokud přispíváte k její smrti! Jak a čím? Tyhle sabotáže vztahů si jednou provždy odpusťte!
Činy jsou silnější než slova, ale i vyřčené fráze mohou dost ublížit! Suma sumárum, vztah se stane perspektivním a spokojeným jen tehdy, když udržíte jazyk na uzdě a celkově přehodnotíte svůj postoj k partnerovi. Co všechno mu ubližuje a kdy přispíváte k rozchodu?
Neustálá kritika
„Nikdy nic neuděláš dobře! A podívej, tomu ty říkáš uklizené auto?“ Kritika sráží sebevědomí vašeho protějšku na minimum, přitom je stejně snadné soustředit se spíše na partnerovy pozitivní stránky než ty negativní!
Neschopnost ustoupit
Vztahy jsou o kompromisu. V případě, že za každou cenu musíte mít pravdu, a tu svému muži neustále otloukáte o hlavu, cítí se poníženě a méněcenně. Máte pocit, že i tak k vám cítí silné partnerské pouto? Nebuďte naivní!
Urážlivost
Nikdo vám nesmí nic říct, všechno si berete osobě a nedokážete přijmout, že přítel má jiný názor než vy. Taky rozhodně o ničem z toho nechcete mluvit, proto radši bouchnete dveřmi a čekáte, že se vám protějšek omluví, aniž by měl za co. Peklo!
Nedůvěra
Podezřívání z nevěry, poukazování na neschopnost partnera zařídit malý nákup nebo sehnat synovi dárek k narozeninám. Pokud vás drahá polovička v minulosti nezklamala, vinou předchozích přešlapů, není důvod dělat z ní své neschopné další dítě, nebo jí vyčítat, že se podívala na bujný výstřih kolegyně. Tím poukazujete spíš na své kostlivce ve skříni! Nehledě na to, že partnera takové chování z vaší strany může jednoho dne přestat bavit.
Koketerie – vždy a všude
Jak svého partnera ponížit? V jeho přítomnosti flirtujte, co vám síly stačí, a dejte mu záminku, aby se kvůli tomu cítil nejistě. Pakliže to takhle budete praktikovat se železnou pravidelností, dojde mu trpělivost.
Upřednostňování sebe sama
To vy musíte mít lepší auto než váš partner. Zasloužíte si delší dovolenou, nestaráváte se o jeho emoce a pocity, přátelé jsou oproti němu o dost důležitější a obecně upřednostňujete všechno možné, jen ne vztah. Jak dlouho to ten chudák asi vydrží?
Žádná radost ani uznání
Velké i malé úspěchy vašeho partnera si zaslouží pozornost, byť třeba ve formě objetí nebo slovního uznání. „Jsem na tebe hrdá!“ Přehlížíte-li, co všechno pro vás a rodinu partner dělá, berete ho jako samozřejmost, nebo mu dokonce úspěch závidíte či nepřejete, zvažte, proč s ním vlastně jste – a on zase s vámi.
Foto: Shutterstock
Autorka: Nikola Strnadová

1 Komentář
  1. Lucka Lucka 11 měsíců ago

    No jo, toho se těžko zbavíš…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account