S potřebou milovat a být milování jsme se už narodili. Bez lásky jsme smutní a prázdní. S láskou nám narůstají křídla. Láska nás umí rozesmát a naplnit až po okraj štěstím. S láskou máme pocit, že je život mnohem hezčí a bez starostí. Určitě budete se mnou souhlasit, když řeknu, že láska stojí za oslavu!
V Americe a Evropě se láska a den zamilovaných slaví poctivě každý rok, je to oblíbená tradice
U nás v ČR máme pořád problém pochopit, proč vlastně svátek vznikl a že je o další důvod něco slavit.  Vzpomínám si, jak u nás doma, na samém začátku nikdo nevěděl o čem je vůbec řeč a všichni jsme kritizovali hloupou novinku. Dnes v českých rodinách, patří Valentýn ke dni, který je plný lásky, dáváme jeden druhému více pozornosti a jsme milejší. Hodně podobný den slavíme na 1. máje, kdy má pro nás velký význam pusa pod třešní, stejně jak to vyjádřil básník Karel Hynek Mácha ” … večerní máj byl lásky čas”. 
 
Láska nás provází od nepaměti světa
Slova “mám tě rád, miluji tě ” můžeme říct dneska partnerovi, svým dětem, rodičům, přátelům nebo svému pejskovi, kdykoli se nám zachce. Nic není ohraničeno časem nebo místem. Láska hřeje na srdíčku v každé podobě. Myslím, že myšlenka dne zamilovaných dává smysl, je ve vzduchu cítit určité sváteční kouzlo ovázané mašlí a srdcem a každý kdo chce, má příležitost a možnost dát druhému nejen dárek, ale i velkou pusu s hezkými slůvky. 
Láska je krásná, ale co muži?
Podle statistik pánové často nevědí, co mají ženě koupit nebo darovat. Nechce se jim nic řešit, dlouho přemýšlet, už vůbec uvažovat nad slovy. A utrácet za věci? Nikdy. Takový svátek je pro ně ztráta času a nejraději by ho oslavili s kamarády u piva. Ale někteří se umí hecnout a dokonale překvapí obrovskou kyticí nebo pozváním na večeři.  Mám kamaráda, který vždy dělá hloupého, že na svátek zapomněl, 
(poctivě každý rok) tak si jeho manželka už asi zvykla a lásku doma neslaví.  

Horší to s výběrem máme my ženy
Proč? Protože víme, že si naše drahé polovičky přejí jen nás, nejlépe ve spodním prádle (nebo bez), u vína a super večeře. 
My máme rády ale originální zážitky, nakupujeme, utrácíme a vymýšlíme pro ně nové překvapení rok, co rok. Pánové,  to nám fakt nemůžete zkazit větou: “Co? Valentýn? Zase?! Ale já pro tebe nic nemám…”
Lásce prostě neporučíš
Podle mě jsme rádi, když máme možnost připomenout si, že někoho milujeme. Nebo se pletu? Někdy jsou dlouholeté vztahy tak utahané životem a určitým stereotypem, že není naškodu oslavit lásku a připomenout si každý rok, že milovat někoho není jen běžná věc, ale je to cit, který si zaslouží povšimnutí.  Lásku nelze ničím jiným nahradit. Nevyrovná se ji ani čokoláda, i když ji mám tak ráda. Zamilovat se můžete v každém věku a v každé chvíli, protože Amor prý nikdy nespí.
Víte, jak se řekne, “miluji tě” v různých jazycích? 
Uvedu pro zpestření pár příkladů. Napište nám, který se Vám nejvíce líbí, třeba svého partnera mile překvapíte a řeknete mu „Tave myliu“.

  Česky – Miluji tě
  Anglicky – I love you
  Taiwansky – Wa ga ei li
  Bosensky – Volim te
  Francouzsky – Je t’aime
  Havajsky – Aloha wau ia oi
  Italsky – Ti amo
  Japonsky – Aishiteru
  Kambodžsky – Soro lahn nhee ah
  Litevsky – Tave myliu
  Německy – Ich liebe dich
  Polsky – Kocham Cie / Ciebie
  Slovensky – L’ubim ta
  Rusky – Я тебя люблю (Ja tebja ljublju)
  Korejsky – Sarang Heyo
  Maďarsky – Szeretlek

Na závěr přeji všem krásného Valentýna a spoustu lásky, protože ji nikdy není dost!
 
Zdroj obrázků: pixabay, Ingimage

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account