Rozchod či rozchody patří k těm nejtěžším zkouškám, které nám život chystá. A nezáleží na tom, jak jste byli spolu s partnerem či partnerkou dlouho – pokud jste byli až po uši zamilovaní, zlomené srdce bolí dlouho. Jak dlouho? Víme to!
Postavit se po rozchodu zase na vlastní nohy, přinutit se jít dál a hledat si v životě hezké okamžiky, naučit se být zas jen sami se sebou a znovu začít věřit, že máme ještě šanci na ono „a žili šťastně až do smrti“ – to vše patří k velmi složitým úkolům, jež před námi po ztrátě milované osoby stojí. A chce to čas. Podle nedávného průzkumu dokonce víc času, než by většinu z nás napadlo.
Neúprosná čísla
Podle této studie, kterou provedly OnePoll a Yelp Eat24, trvá doba, již strávíme tím, že se vyrovnáváme s rozchodem, plných 18 měsíců. Ano, čtete správně. Rok a půl života věnujeme vzpomínání, pláči, rozebírání příčin rozchodu a hledání ztraceného sebevědomí.
A to není vše. Z průzkumu dále vyplynulo, že doba největšího smutku (a tedy i pláče) trvá průměrně 6 týdnů. Z toho 5 týdnů si nedokážeme odpustit, abychom svého bývalého či svou bývalou „nešmírovali“ na sociálních sítích. Pokud se rozhodujeme, zda vymažeme telefonní číslo své bývalé drahé polovičky, pak nám to trvá v průměru 6,5 týdne.
Ani představa o tom, jak během jediného odpoledne sbalíme všechny věci svého či své ex do velké krabice a zbavíme se jí, se tak úplně pravdě neblíží. Vyžaduje to totiž plných 7 týdnů, než je náš byt prost jakýchkoli připomínek, že jsme ho s někým sdíleli. Přibližně stejně dlouho pak trvá, než smažeme z mobilu všechny fotky.
A kdy se poprvé odhodláme si s někým vyrazit na rande? Podle autorů nejdříve 13,5 týdne po rozchodu (jistě, někomu to trvá pár dní a jinému pár let – tento údaj nicméně ukazuje průměrnou dobu). Není však třeba propadat panice nebo po rozchodu přestat ve vztahy zcela věřit. Možná na toho pravého/tu pravou budete čekat o nějaký ten rok déle, ale to neznamená, že nestojí za to hledat dál! Jen se porozhlédněte kolem sebe, kolika lidem to vyšlo až na druhý (třetí, čtvrtý…) pokus!
Foto: Shutterstock
Autorka: Šárka Mikulová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account