Není pochyb o tom, že vztah mezi babičkou a vnoučetem je vždycky výjimečný. Ať už je vaše babička blízko nebo daleko a vy jste ji nablízku třeba prostřednictvím častých telefonátů, textových zpráv nebo návštěv, určitě ji toužíte vybrat dárek, který ji skutečně potěší, a také ho navíc využije. To samozřejmě není úplně snadné, protože většina babiček se vší skromností řekne, že nic nechce a ani nepotřebuje. Naštěstí jsme pro vás vytvořili kreativní výběr nejlepších dárků pro babičku, které už na první pohled vyjádří, jak moc ji máte rádi. 

Co darovat babičce k Vánocům?

Foto: se souhlasem Etsy

Personalizovaný rodinný portét

Zapojte fantazii svých dětí nebo klidně objednejte podle zadání online a vytvořte krásný dárek, který bude nejen vzpomínkou, ale i vyjádřením toho, jak ji máte rádi. 

Personalizovaný rodinný portrét, Etsy

Foto: se souhlasem Heureka

Kapesní ohřívač rukou

Chodí vaše babička často se psem na procházku? Trpí artritidou, bolestí svalů nebo potřebuje tepelnou terapii? Pořiďte ji kompaktní, přenosný, nabíjecí ohřívač rukou. Stačí stisknout tlačítko spínače po dobu 5 vteřin a teplo se okamžitě uvolní. 

Ohřívač rukou Lifesystems Rechargeable s powerbankou, Heureka

Foto: se souhlasem Etsy

Originální náramek

Vytvořte pro babičku originální náramek, který bude obsahovat rodný kámen každého vnoučete a třeba její jméno nebo iniciály. Pro každou babi parádnici je to dárek jako stvořený.

Originální náramek, Etsy

Foto: se souhlasem Babičkářství

Stolní hra

Všichni dobře víme, že největší hodnotu má společně strávený čas. Vyberte pro svou babičku stolní hru Jak to tenkrát bylo a neváhejte si zahrát s ní. Společně tak zavzpomínáte na ty nejkrásnější momenty z rodinné historie. Možná se tak dozvíte historky, o kterých jste dosud neměli ani tušení.

Stolní hra Jak to tenkrát bylo?, Babičkářství

Foto: se souhlasem Amazon

Stolní organizér

Máte doma moderní babičku, co si ráda čte na jindru nebo hraje scrablle na svém tabletu? Pak se jí hodí organizér, který ji na stole udělá ve všem pořádek. A bonusem tohoto navíc je, že si ho pohodlně může vzít třeba na klín a vše bude mít na jednom místě.

Stolní organizér, Amazon

Foto: se souhlasem Ovečkárna

Deka z ovčí vlny

Dvouvrstvá deka z ovčí vlny Merino, která je z jedné strany potažená textilií ze 100% bavlny, zajistí vaší babičce teplo i v těch nejkrušnějších zimních dnech. Na světě snad neexistuje podobný materiál, který má hned tolik funkčních vlastností, jako právě vlna Merino. Navíc ji klidně může babička povléknout a používat jako přikrývku.

Deka z ovčí vlny, Ovečkárna

Foto: se souhlasem Tiger

Organizér na pletení

Pokud je vaše babička milovnice pletení a háčkování, tento organizér ji pomůže mít vše pěkně zorganizované a hlavně po ruce. Na podnos může babička umístit nůžky, pletací jehlice, nitě nebo knoflíky, zatímco se bude klidně věnovat svému DIY projektu.

Organizér na pletení, Tiger

Foto: se souhlasem Amazon

Stojan na tablet nebo telefon

Pokud je vaše babička nadšenou surfařkou po internetu nebo spolu často a rádi mluvíte třeba pomocí Skype, pak se pro ni stojan na tablet nebo telefon stane neocenitelným pomocníkem. Může si ho pohodlně umístit na jídelní stůl nebo noční stolek a mít tak přehled o tom, jestli ji zrovna třeba nevoláte. 

Stojan na tablet, Amazon

Foto: se souhlasem Coqui

Teplé pantofle

Ne nadarmo se říká: hlavně nohy v teple. Držte se toho i při výběru dárku pro svou babičku a vsaďte na hřejivé papuče na doma. Ideálně pak vyberte takové, které mají k hřejivému kožíšku ještě protiskluzovou podrážku. 

Papuče s kožíškem, Coqui 

Foto: se souhlasem Lukagarden

Kuchyňská zástěra

Pokud někdo ocení dárek v podobě zástěry, pak to určitě bude vaše babička. Protože jak správně předpokládáme ta vaše peče prostě ty nejlepší koláče na světě! Vyberte ji v designu, který bude jejímu srdci nejbližší.

Kuchyňská zástěra, Lukagarden

Foto: Shutterstock, se souhlasem Amazon, Etsy, Heureka, Babičkářství, Ovečkárna, Tiger, Coqui, Lukagarden

Zdroj: Wikipedia Commons, Heureka

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
8 Komentářů
 1. Tereza Příhodová 9 měsíců ago

  Docela dobrá inspirace je ten organizér na pletení. Máma bude mít teď narozeniny, tak přemýšlím co jí koupit. Nevěnuje se sice pletení, ale před časem začala s háčkováním. Říkala jsem si tedy, že třeba taková sada háčků na háčkování je něco, co by určitě mohla ocenit. Jak to tak vidím, tak jí asi něco takového koupím. 🙂

 2. VěraTománková 11 měsíců ago

  super tipy, asi bych volila Kapesní ohřívač rukou

 3. PetraVelíková 11 měsíců ago

  Mojí babičce vždycky udělají radost fotky vnoučátek – kalendáře, fotoalbum, to je prostě top.

 4. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Maminku ani babičku už nemám, ale sama jsem babička a vybrala bych si. Například se mi hodně líbí deka z ovčí vlny, neboť jsem neustále zmrzlá :-), ale i další věci se mi líbí…

 5. EsterNováková 12 měsíců ago

  Já bych mé dceři chtěla dát dárkový poukaz na https://www.daen.cz/pobyty-pro-rodiny-s-detmi dovolenou s dětmi. Ona se tak moc těší na to jak vždy někam s dětmi vyrazí a letos jim nějak kvůli vyhoření koupelny nezbyly peníze na to aby si koupila first minute. A tak jí asi něco nadělím, vždyť ji miluji.

 6. Jaroslava Korpášová 12 měsíců ago

  Tak z dané nabídky bych si pár věcí i vybrala, ale jinak mám vždy radost z nějaké kosmetiky, fotoknihy s vnoučaty či kalendáře na další rok a rozhodně “nenaštve” ani dárková taška s různými pochutinami. V podstatě mi vyhovují dárky, které se zužitkují, nikde se doma neválí a nezabírají prostor.

 7. EsterNováková 12 měsíců ago

  Když jsme se bavili s rodiči o tom co by oni chtěli dostat pod stromeček, tak nám došlo, že to bude velmi složité. Všichni si teď totiž procházíme těžkým obdobím a máme skoro tak na jídlo. Já říkala že by každý naopak mohl dát tipna to jak situaci s penězi zvládnout. Podělím se i s vámi. Vyzkoušejte investovat do P2P https://www.julu.cz půjček.

 8. Kristýna Štírová 12 měsíců ago

  Jako pro prarodiče to je občas někdy docela složité, co? My pravidelně nevíme, co. Letos jsme mrkli na stránky galerie umění https://www.galerieubetlemskekaple.cz/prodejni-galerie-obrazu-a-umeni-praha/ a pořídili jsme oběma babičkám obrazy na zeď. Mají to rády, obě dvě jsou to takové tak trochu bonvivánky, jako kdyby vypadali z doby paní Edy Medkové a tak dále. Jasně, nejsou to žádné filantropky, ale mají umění a obrazy celkově rády. Takže proč ne.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account