Dneska je Mezinárodní den žen neboli MDŽ. Přestože je tento svátek u nás krapet trpce okořeněný rudým karafiátem, ve světě má 8. březen velkou tradici a je spojený s mnohaletým bojem za ženská práva a rovnoprávnost. Berme tento den jako svoji vlastní oslavu! Oslavu toho, že můžeme studovat, volit a dělat práci, která nás baví. 

Od roku 1975 je uznávám svátek Mezinárodního dne žen Organizací spojených národů, která jeho historii spojuje se stávkami švadlen v New Yorku. V roce 1910 pak zavedení MDŽ schválila Druhá internacionála v dánské Kodani a v roce 1911 se první Mezinárodní den žen oslavil v Rakousku, Dánsku, Německu a Švýcarsku. Demonstrací se tehdy účastnilo více než milión lidí a všichni shodně požadovali pro ženy možnost volit a být voleny a zároveň to, aby dostaly právo pracovat nebo nastoupit do učení.

A kdy jindy potěšit samy sebe nebo své nejbližší maminky, sestry, kamarádky či přítelkyně. Inspirujte se dárky, které můžete koupit ještě dnes a rozmazlete jedna druhou (nebo sama sebe).

Čím udělat na poslední chvíli radost sama sobě nebo svým nejdražším ženám vašeho života?

Foto: se souhlasem Květinářství Třinec

Květina

Udělá radost vašemu srdci i vašemu interiéru. Kupte ji pro sebe, pro kamarádku nebo prostě pro jakoukoliv ženu vašeho života. 

Květinářství Třinec

Foto: se souhlasem Albatros Media

Kniha

K čemu jsou holky a ženy na světě? Přece k tomu, aby si šly za svým! Pětadvacet portrétů významných českých žen přináší svědectví o tom, že odvaha se vyplácí. 

Ženy, co se nedaly – Ivana Peroutková, Albatros Media

Foto: se souhlasem Notino

Vůně

Vůně s velkým V. Legenda mezi parfémy. To je dámská parfémovaná voda Chanel N°5, nejslavnější vůně všech dob, kterou nosila i hvězdná Marilyn Monroe. Následujte jejího vzoru.

Vůně, Chanel, Notino

Foto: se souhlasem H&M

Plakát

Stačí jeden jediný kousek, který dokáže proměnit interiér prakticky na počkání. Darujte umělecký plakát, který to řekne za vás.

Plakát z recyklovaného papíru, H&M

Foto: se souhlasem Sephora

Rtěnka

Kdy jindy než teď, co jiného než červená. Pořiďte si rtěnku, která bude na první pohled způsobem vašeho sebevyjádření. 

Rtěnka, Rouge Dior, odstín 999, Sephora

Foto: se souhlasem Martina Rozenberg Smira

Šperk

Jsou šperky, které nikdy z módy nevyjdou! A ty personalizované jsou jasným důkazem. Pořiďte sama sobě šperk s iniciálou a nebo jím potěšte svoji nejbližší kamarádku.

Řetízek, Martina Rozenberg Smira

Foto: se souhlasem Ollies

Dezert

Na vyhlášené francouzské „věnečky“ Paris Brest nemusíte do Paříže ani vy ani nejbližší ženy vašeho života. Stačí si je koupit cestou z práce.

Dezert Paris-Brest, Ollies

Foto: Shutterstock, se souhlasem Ollies, Martina Rozenberg Smira, Fann Parfumerie, H&M, Notino, Albatros Media, Květinářství Třinec

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
7 Komentářů
 1. Hanka Vránová 7 měsíců ago

  Taky si myslím, že parádní tipy na dárečky. Popravdě jsem jich letos ale k MDŽ moc nedostala. Vzpomněl si vlastně akorát manžel. Od toho jsem dostala zmíněnou květinu, to mě moc potěšilo a k tomu pak ještě takový moc pěkný perlový náramek. S tím to z jeho strany byla trefa do černého, přesně takové náramky mám totiž moc ráda. 🙂

 2. Tereza Poláková 8 měsíců ago

  Manžel mi všechny dárky objednává přes internet. Nesnáší chodit po obchodech a ani moc neřeší, co komu vybere 😀 . Letos se ale k MDŽ fakt trefil a koupil mi nádherný náušnice 🙂 . Já sama jsem si už dlouho žádné nekoupila a od něj to jsou první náušnice, tak jsem ráda, že mám konečně změnu 🙂 .

 3. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Mně vždycky udělá radost květina, stačí malá 🙂 ♥♥♥

 4. Jaroslava Korpášová 9 měsíců ago

  K tomuto svátku mám od doby dospívání docela averzi, tudíž, jako by ani nebyl. Nicméně přehled dárečků se tedy povedl, o tom žádná.

 5. Kristýna Štírová 9 měsíců ago

  Já jsem letos zvědavá na to, s čím zase přijde manžel. Vždycky je kolikrát až přehnaně originální. Vloni jsem dostala tavicí pistoli od https://www.technika24.cz/ … Ne že bych ji nepotřebovala, ale k MDŽ bych si dovedla představit třeba něco ve smyslu květiny a bonboniéry. Tak si to letos třeba konečně vezme k srdci a bude se držet při zemi. 😀

 6. NelaVávrová 9 měsíců ago

  mě osobně potěší, že si vůbec někdo vzpomene, popřeje a udělá mi např. pěkný den… než dary… nejhezčí je, když náš ředitel pouští dříve domů jako dárek k MDŽ 😀

 7. Naděžda Křičenská 9 měsíců ago

  Prima tipy na dárky.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account