135

Jak ŽENY s.r.o. pomohly Martině Kadlecové rozvinout podnikání, prostřednictvím kterého pomáhá potřebným.
Příběh Martiny
Martina Kadlecová je důkazem, že inspiraci k podnikání lze najít úplně kdekoliv. Ona tu svoji našla v ženské věznici, kde pracovala s odsouzenými a pomáhala jim najít způsob, jak se odrazit ze dna, a za mříže se pokud možno už nikdy nevrátit. “První větší impuls k založení vlastního byznysu ale přišel až s konkrétní větou jedné z nich. Zeptala se mě: “A proč vy tedy neuděláte něco víc?” Zejména při práci se ženami, které se do vězení dostávají opakovaně, si Martina uvědomovala, jak složitá je jejich situace po odchodu na vytouženou svobodu. “Naděje, které brzy odejdou a za jejichž vyhasínáním jsou kromě vlastních selhání i předsudky lidí kolem a nedostatečný systém podpory, to všechno mě přimělo uvažovat o něčem větším než o pouhé slovní pomoci,” říká. Tak se před třemi lety zrodila sociální firma Semitam. Zpočátku byla zaměřena na úklidové služby, postupně přibyly i gastronomické, pak pořádání konferencí, zajištění cateringu a nakonec knihařská dílna, kde vznikají zápisníky, diáře, alba nebo malosériové reklamní předměty. Dnes Martina Kadlecová zaměstnává patnáct lidí s pracovní smlouvou, a to hlavně ženy. Mnohé překonaly závažné zdravotní onemocnění, závislost, jiné se vyrovnávají s vlastní kriminální minulostí a snaží se najít cestu zpět do života, v němž by o věznici četly jen v novinách. S Evou Čejkovou se Martina seznámila loni na Kongresu žen. “Martiny podnikání, prostřednictvím kterého zároveň pomáhá dalším ženám, mě nadchlo a přála jsem si, aby o její práci a firmě vědělo mnohem víc lidí, a tím pádem i potenciálních zákazníků. Na tom jsme se také okamžitě shodly a hned na kongresu domluvily spolupráci.” vzpomíná Eva.
Víme, jak Martině pomoci
Když Martina dávala výpověď v ženské věznici, neměla finanční úspory ani investory, kteří by jí pomohly plány na vybudování firmy přeměnit v realitu. Musela se tak spolehnout jenom sama na sebe. “Podnikání mě muselo živit od chvíle, kdy jsem se na něj dala. Měsíční výdaje prostě nezastavíte,” říká. Aby se podnikání Martině a její firmě dařilo ještě lépe, ŽENY s.r.o. jí prvně pomohly s propagací některých výrobků firmy. Eva Čejková nabídla Martině možnost prezentovat bloky a zápisníky Semitamu v tištěném Katalogu ŽENY s.r.o., který nabízí produkty českých a slovenských žen a od Martiny objednala také bloky, zápisníky a další papírové potřeby s logem ŽENY s.r.o. pro potřeby firmy, které jste si ovšem rovněž mohly zakoupit v našem e-shopu. Toho si všimla i média. Martina poskytla několik interview, v nichž zveřejnila příběh i historii firmy, která pomáhá měnit život. Díky tomu získala firma Semitam mnoho nových kontaktů a zákazníků, a to nejen ze strany jednotlivců. Martina začala spolupracovat na větších zakázkách například pro firmy jako Mary Kay nebo HR Spectrum. A další postupně přibývají.
Tím ale naše podpora nekončí a také Martina Kadlecová je zařazena do kampaně Together we can. Chceme jí nabídnout další možnosti rozvoje, případně rozšíření firmy, konkrétní plány však záleží také na vás.
Jak můžete Martinu a další ženy podpořit?
Kupte si produkty firmy Semitam, které najdete zde.
Nebo věnujte jakýkoliv finanční obnos do kampaně “Together we can”, o níž více informací najdete tady.
Hledáte vy sama také podporu?
Jste v podobné situaci jako Martina? Třeba jste už podnikání rozjela, ale hledáte podporu, více zákazníků, potřebujete se poradit o čemkoliv? Nebo máte kamarádku, známou, ženu z rodiny, která se v podobné situaci nachází a potřebovala by pomoc? Ozvěte se mi na email: info@zenysro.cz.
Podpora podnikavých žen probíhá ve spolupráci s projektem PODNIKAVÁ ŽENA za podpory Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V roce 2015 dojde k rozšíření všech aktivit na podporu podnikavých žen, sledujte naše stránky www.podnikavazena.cz.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account