Miroslava Králíková se rozhodla že čas, který do té doby věnovala práci v neziskové organizaci, věnuje sama sobě. Pomalu začala rozjíždět vlastní projekt a budovat firmu tak, aby jí do budoucna zajistila pocit svobody, štěstí a naplnění. Nejprve pracovala z domova, dnes má v Děčíně obchůdek kouzelný svět polštářů Lavennis. Všechny výrobky spojuje přání majitelky – aby zákazníkům zpříjemnily život.
 
3 otázky pro podnikatelku Miroslavu Králíkovou
1.) Co byste udělala s výhrou?
Naše dílna se hezky rozrůstá. Jsem ráda, když se kupují praktické věci, které zjednoduší a zpříjemní práci. Nyní máme největší starost s tím, jak se vejít se zakázkami na jeden pracovní stůl. Nechala bych děvčatům do dílny vyrobit další řezací stůl. Aby se jim lépe pracovalo a mohly tvořit ve větším klidu. 🙂
2.) Co byste chtěla v podnikání dokázat?
Při pohovorech s novými zaměstnanci se dozvídám, jaký tlak na ně byl vyvíjen v předchozím zaměstnání. Podotýkám, že máme chráněnou dílnu a tito lidé mají nějaký hendikep. Čím dál silněji si uvědomuji, jak potřebuji sama sobě i světu dokázat, že chráněná dílna se dá vést ve vší slušnosti a s ohledem na postižení jednotlivých kolegů. Že je možné vydělávat pěkné peníze a zároveň se chovat morálně a eticky.

A sobě chci dokázat, že to celé zvládnu. V červenci se nám narodilo čtvrté děťátko – i tyto odpovědi píšu s Jonáškem na klíně. A tak je mou největší výzvou sloučit péči o rodinu s podnikáním. Harmonicky zvládnout všechnu práci doma, ve firmě, dokázat si udělat čas na sebe a na své přátele. A to všechno lehce a s úsměvem na tváři. To je pro mě velká výzva. 
3.) Jakou radu byste dala ženě, která chce začít podnikat?
Spoustu! 🙂 Ať se ozve, která by měla zájem. Ráda se podělím o své zkušenosti. Jedna z nejdůležitějších rad: Uvědomte si, co je pro Vás důležité. Napište si to! Jděte si za tím a stůjte si za tím!!!  
Více o podnikání Miroslavy najdete tady. Hlasovat pro ni můžete zde.
 
Hlasovat pro Miroslavu můžete ve dnech 10. – 30. 10. ZDE pod pořadovým číslem 13. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 15. 11. 2016 v rámci Dne podnikatelů ČR.