Marcela Texlová vyrábí unikátní výrobky z FIMO hmoty už pět let a poslední rok s nimi i podniká. Marcelu nejvíc baví zdokonalování techniky, sebevzdělávání a práce na sobě. V říjnu roku 2014 získala za svou práci ocenění „Hanácké vérobek“, což je ochranná známka udělovaná za přísných podmínek tvůrcům v rámci regionu Haná. Největší radost má Marcela ze spokojených zákazníků.
 
Tři otázky pro Marcelu Texlovou
Co bylo prvním impulzem k podnikání?
Hlavním impulzem k mému podnikání bylo zjištění, že se po mateřské dovolené nemohu vrátit na moje původní pracovní místo. Pracovala jsem 14 let jako sekretářka v advokátní kanceláři. Po prvotní vlně zklamání jsem si řekla, že všechno špatné je pro něco dobré a že je pravý čas vydat se na novou životní etapu. Vzhledem k tomu, že jsem v té době naprosto propadla tvorbě z polymerové hmoty, uvědomila jsem si, že by se člověk měl věnovat tomu, co ho baví nejvíce.
Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?
Mou největší překážkou v podnikání je nedostatek času. Jsem maminkou dvou dcer, přičemž Adélka právě nastoupila do 1. třídy a Lucinka má 2 roky a je v mojí péči celodenně. Moje nejběžnější pracovní doba je tedy večer, až jdou všichni spát. I když je to náročné, tak proces tvorby je pro mne zdroj energie a moc mě baví. Musím podotknout, že manžel je mi velkou oporou a snaží se mi pomáhat.
Co byste udělala s grantem ve výši 10 000 Kč? 
V případě, že bych získala grant, využila bych jej na sebevzdělávání, a to nejen v mém uměleckém oboru, ale i v dalších oblastech, které musí podnikatelka ovládat, jako např. účetnictví, legislativa, marketing, počítačové dovednosti atd. Celkový přehled a sebevzdělávání je podle mého názoru jednou z nejdůležitějších stránek podnikání.
Více se dozvíte na Marcely webových stránkách.
 
Hlasovat pro Marcelu můžete ve dnech 15. – 25. 10. ve formuláři níže pod pořadovým číslem 18. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 3. 11. 2015 v rámci Dne podnikatelů ČR.  
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account