Ludmila Špačková je terapeutkou, která rozšířila své pole působnosti kromě klasické praxe i do výroby terapeutických panenek. Proč? Snažila najít pracovní místo pro svou maminku, která je v ohrožené skupině 55+. Navíc dokáže, díky nepříjemné zkušenosti z dětství, sama posoudit, že práce s personalizovatelnou panenkou má smysl. Objednávky rostou a Ludmila se věnuje práci s radostí.
 
Tři otázky pro Ludmilu Špačkovou
Co bylo prvním impulzem k podnikání?
Podnikání pro mě byla přirozená cesta, protože mám ráda svobodu, samostatné rozhodování a odvahu riskovat. Jsem také tvůrce a vizionář, tudíž ráda tvořím krásné věci a startuji nové projekty. Pro zahájení výroby panenek pro mě bylo důležité vytvořit pracovní místo pro moji mamku. Ta byla dlouhodobě v evidenci na úřadu práce. Navíc ve věkové skupině 55+, pro kterou je obtížné uplatnění na trhu práce. Mamka je šikovná a dlouhá léta pracovala v oděvním oboru, což je pro výrobu ideální předpoklad.
Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?
Vytrvat a věřit sobě a tomu, co dělám a co mi dává smysl. Věřit v sebe a v to, co dělám i přesto, že ještě nejsou vidět výsledky. Ve chvílích, kdy se finanční rezervy tenčí a nové peníze ještě stále nepřicházejí. Podnikání je běh na dlouhou trať. Za každým zdánlivým „úspěchem přes noc“ je mnohdy několik let práce a velkého úsilí.
Co byste udělala s grantem ve výši 10 000 Kč?
Grant pro Podnikavou ženu roku vyžijeme pro posílení reklamy a propagace a zároveň na nákup nového materiálu na výrobu a pořízení technického vybavení do šicí dílny.
Více se dozvíte na Ludmily webových stránkách.
 
Hlasovat pro Ludmilu můžete ve dnech 15. – 25. 10. ve formuláři níže pod pořadovým číslem 16. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 3. 11. 2015 v rámci Dne podnikatelů ČR. 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account