129

Kateřina Blažková nemůže jíst, co chce, a to ji přivedlo k myšlence podnikat v oblasti bezlepkové stravy. Její dcera řeší stejný problém a sama Katka ví, že podobných lidí je dost.  Že nemohou jít do cukrárny, restaurace, kavárny. Že nemůžou upéct cokoli podle receptů, protože 90% z nich nefunguje.  Proto vznikl nápad založit internetový obchod s bezlepkovými potravinami, jehož součástí jsou vyzkoušené recepty a poradna z této oblasti. Do konce roku by chtěla otevřít provozovnu – pekárnu/cukrárnu, kde se MOHOU najíst bezlepkáři, alergici na mléko či laktózu, vejce, soju, a to v různých kombinacích. 
 
Tři otázky pro Kateřinu Blažkovou
Co bylo prvním impulzem k podnikání?
Prvním impulzem k podnikání byl zdravotní stav mé dcery a mě, tedy bezlepková a potažmo i bezmléčná a bezlaktozová dieta. Že si nemáme prakticky kde koupit čerstvé pečivo nebo dobrý zákusek. “Zdravý” člověk si neuvědomuje, jaké má štěstí, když si může na každém rohu kopit koblihu nebo párek v rohlíku. My, co lepek nesmíme, si musíme buď zabalit svačinu, nebo spoléhat na to, že náhodou někde koupíme v dobrém případě starý bezlepkový rohlík. Z tohoto důvodu nás napadlo, že by stálo za to, tuto díru na trhu zacelit a zřídit v Brně čistě bezlepkovou cukrárnu a pekárnu. Tímto podnikáním jsme chtěli také mimojiné zvednout kvalitu života lidí, kteří lepek také nesmí jíst, ať už z důvodu jakékoli nemoci nebo metabolické poruchy. 
Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?
Myslím si, že ty pravé překážky ještě přijdou. 
Co byste udělala s grantem ve výši 10 000 Kč? 
Grant bych využila částečně na vybavení nově zřizované bezlepkové pekárny a cukrárny a částečně na marketing a uhrazení nákladů na prezentaci naší cukrárny.
Více se dozvíte na Katky webových stránkách
 
Hlasovat pro Katku můžete ve dnech 15. – 25. 10. ve formuláři níže pod pořadovým číslem 2. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 3. 11. 2015 v rámci Dne podnikatelů ČR. 

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account