Daniela Čaloudová propadla vášni k pole dance. Ani její mateřské povinnosti ji nedaly na tanec zapomenout, a aby mohla skloubit vše dohromady, spolu s další energickou ženou si otevřela vlastní taneční studio na Praze 5. A protože jsou obě maminky, nechybí ve studiu prostorná herna s hlídáním dětí pro klientky během lekce zdarma. Do budoucna plánují rozšíření a další růst.
 
Tři otázky pro Danielu Čaloudovou
Co bylo prvním impulzem k podnikání?
Prvním impulzem k podnikání byla touha mít něco vlastního, něco, co bych mohla opečovávat a radovat se z úspěchu. Chtěla jsem se dostat na druhou stranu a z kurzistky tance se stát majitelkou studia, nabízet kurzy, organizovat workshopy, starat se o klientky a klienty. Sama bych to ovšem nezvládla, a tak až spolu s mou dobrou kamarádkou Alex Kalousovou a s prostory, do kterých jsem se zamilovala na první pohled, jsem mohla svůj sen zrealizovat.

Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?
Za rok působení na trhu musím říct, že ve chvíli, kdy se zdá, že jste nějakou překážku překonala, objeví se nová. Zpočátku jsme bojovaly s vysokými náklady a nedostatečnými příjmy, nyní, a to vidím jako větší překážku, s daňovou legislativou. Staly jsme se totiž plátci DPH, které zohledňuje pouze výši obratu, nikoliv výši nákladů. Ale jako u ostatních překážek se k tomu stavíme jako k výzvě, které je třeba čelit.

Co byste udělala s grantem ve výši 10 000 Kč?
V případě, že bych získala grant, bych jej použila na vybavení našeho studia, jeho zvelebení tak, aby naše klientky byly i nadále spokojené a viděly, že jejich blaho je pro nás prioritou a že studio neustále vylepšujeme. Část prostředků bych potom vynaložila i na vzdělání našich lektorek, protože i to je pro náš úspěch klíčové.
Více se dozvíte na Daniely webových stránkách
 
Hlasovat pro Danielu můžete ve dnech 15. – 25. 10. ve formuláři níže pod pořadovým číslem 4. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 3. 11. 2015 v rámci Dne podnikatelů ČR. 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account