Bětka Ježková začala podnikat po tom, co dostala výpověď po 14 letech v jednom zaměstnání. Právě to ji přivedlo k tomu, aby realizovala nápad, o kterém do té doby jen přemýšlela – začala vyrábět čelenky do vlasů, které nepadají, neklouzají a netlačí. Bětka, kterou při sportování vždy trápily nezkrotné kadeře, tak našla řešení i pro ostatní s podobným problémem.
 
Tři otázky pro Bětku Ježkovou
Co pro Vás bylo prvním impulzem k podnikání?
Bylo to několik věcí. Ty se nakonec spojily v jedno velké šťouchnutí, když jsem potřebovala realizovat představu, kterou jsem do té doby v myšlenkách stále odsouvala – na její realizaci jsem neměla odvahu. Impulzy se objevovaly postupně jakoby po malých kapkách –  nejdříve přišla výpověď ze zaměstnání, kde jsem strávila většinu pracovního života, pak vážná nemoc v rodině. A to bych označila za ty poslední kapky do pomyslného hrnečku, který přetekl. Všechny ty události mě donutily urovnat si životní priority a ujistit se v myšlence, že si chci užívat každý den, že chci svůj život žít a ne ho jen „krájet“. 🙂 Podnikání pro mě znamená pocit svobody, báječné zážitky, potkávání zajímavých a inspirativních lidí a v neposlední řadě výborný pocit z každého sebemenšího úspěchu (záměrně neuvádím zápory, jelikož ty si zatím úspěšně nepřipouštím). 🙂
Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?
Jsem odjakživa optimista. Věřím, že všechno se nějak zvládne a když ne, svět se nezboří. Proto ani žádné překážky doposud nevnímám jako velké. Každý den překonávám dílčí překážky, ale s tím vědomím jsem se do toho pustila. Přesto, pokud bych měla vybrat něco, co mě nejvíce „zdržuje“, jsou to finance. Nechtěla jsem si brát žádný úvěr a tak vše, co vydělám, putuje zpět do čelenek. Mám v tomto ohledu obrovskou podporu svého manžela, který na svá bedra vzal starost o zajištění rodiny. Do podnikání jsem skočila rovnýma nohama bez výrazných zkušeností v oboru. Chci se naučit co nejvíce, pochopit souvislosti a nakouknout do rozličných odvětví, se kterými se teď denně setkávám. Překážky tedy nevnímám negativně, ale spíše jako výzvy, které musím překonat. Pracuji na sebedůvěře, určité podnikatelské drzosti, kterou nemám tak úplně v povaze, pracuji na svém rozvoji a na tom, abych byla s výsledkem i průběhem své práce spokojena. Nejde všechno jednoduše, ale optimismus je silná zbraň. 🙂
Co byste udělala s grantem ve výši 10 000Kč?
Napadá mě asi 15 různých možností! 🙂 Všem je jasné, že v začátcích podnikání je každá koruna dobrá. Velmi ráda bych investovala do vzdělání (protože to je dle mého názoru nekonečná cesta), také do pomocných rukou, které mimochodem v současné době hledám v podobě šikovné švadlenky. Nicméně především bych případnou finanční podporu investovala do pořízení kvalitního šicího stroje. Můj dosavadní šicí stroj už nezvládá moje vysoké nároky a dost často protestuje – ráda bych mu pořídila schopného a kvalitního pomocníka.
Více se dozvíte na Bětky webových stránkách
 
Hlasovat pro Bětku můžete ve dnech 15. – 25. 10. ve formuláři níže pod pořadovým číslem 9. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 3. 11. 2015 v rámci Dne podnikatelů ČR. 
 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account