112

Říkat, že podnikání je těžká cesta, na které jsme sami, není úplně pravdivé vyjádření. Být zakladatelem firmy může často vypadat úplně nemožně.

Setkáte se s velkým počtem odmítnutí, od lidi, kteří se smějí Vašim nápadům. Jejich smích však může být maskovací manévr, jak zakrýt zlost, že s tímto nápadem nepřišli právě oni.

Neztrácejte naději, i když 90% prvních pokusů nevyjde. Je mnoho způsobů, jak zůstat motivovaný během vaší cesty za úspěchem.


1) Začněte vytvářet skupinu
     Rozhodli jste se podělit o svůj obchodní nápad s Vašimi známými? Ale máte z tohoto kroku obavy? Nemějte, pouze si dejte pozor na to, koho k sobě chcete do týmu. Zda je to dříč, umí motivovat a zda se mu především dá plně důvěřovat.
Možná Vás překvapí, že v ostatních najdete i sami sebe, jak budete poslouchat nápady jiných lidí na zahájení jejich byznysu, s tím, že se bojí začít.
Po pár setkáních je požádejte, abyste se setkávali každý týden a pracovali na vašich plánech.
Vedle zkoumání našich průmyslů a střetávání se s mentory, se budete překvapivě i bavit. Organizujte večeře, ne jen na to abyste se zasmáli a uvolnily, ale také abyse se svěřily s pochybnostmi, kterým čelíte.
2) Začněte se zálibou, která vám nejde
Přesně tak! Název tohoto odstavce není chyba v tisku. Lidé srovnávají podnikání s perfekcionalismem, ale nic z toho, co děláte nebude nikdy zcela perfektní.
Zahájením nové a neznámé aktivity se postupně stanete více motivovanými k dosahování lepších výsledků a budete více disciplinovaní. Zároveň budete více uvolnění v nepříjemných situacích.
Kromě toho, kdo řekl, že se nemůžete smát sami sobě? Pamatuji si, když jsem začala psát úplně svou první knihu. Byla jsem hrozná. Dílo nemělo kloudný děj, přesto, že jsem v hlavě nosila hotový román. Zkrátka jsem to nedokázala dostat na papír. Ale teď můžu říct, že jsem mnohem více sebevědomá po tom, jak jsem se zlepšila.
3) Vytvořte si stěnu motivace
Jako student, který navštěvuje obchodní školu (prostor, kde si každý dělá to své), se obklopte lidmi, jejichž kariéra se rapidně zlepšuje.
Když budete s těmito lidmi téměř každý den, možná až za dlouhou dobu si uvědomíte, že všichni mají něco společného. Všichni budou mít stěny polepené věcmi, které je inspirují.
     Pokud chcete mít svou stěnu motivace, nechoďte do obchodu a neutraťte 2000,- Kč. Místo toho, si vytiskněte obrázky nebo citáty. Tímto si připomenete, proč jste právě Vy ta správná osoba na uskutečnění Vašich snů.
Během špatných dní se pořádně nadechněte a pamatujte si, že vaše nepříznivá situace nebo prohra není ukázkou toho, kdo jste.
Také si pamatujte, že jste začali s novým životním stylem, ve kterém zkoušíte všechny vaše šance, zatímco někdo jiný se už dávno vzdal. Už toto samotné je dostatečnou motivací, abyste pokračovali s vašim obchodním, či životním plánem. Nakonec, žijete jen jednou, tak žijte naplno a buďte hrdí i na neúspěchy. Protože VY jste to alespoň zkusili a to o sobě nemůže říct každý.
Pozor, pokud se striktně držíte rčení „Kdo neriskuje, nic neztratí“, pro Vás podnikání patrně nebude ten správný směr. Možná ve Vás ale dříme velký potenciál a uniká Vám, že „Kdo neriskuje, také nikdy nic nezíská.“ 
 

Rada na závěr:

Nebojte se riskovat, minimálně budete o další zkušenost bohatší a příště už budete vědět, nač si dávat pozor. Neriskujte však samozřejmě úplně bezhlavě. Držím pěsti pro štěstí *enzo*

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account