94

Jsou mladí, ambiciózní, plní nápadů a elánu. Čerpejte inspiraci od mladých podnikatelů!
AMSP ČR zahájila před dvěma lety projekt Young Business, kterým chce mobilizovat  mladou generaci pro vlastní podnikání. Od té doby zorganizovali bezpočet setkání, připravili několik workshopů, navštívili desítky studentských setkání, zprostředkovali množství mentoringů, poskytli celou řadu grantů, rozdali nadaným podnikatelům téměř milion korun a medializovali jejich příběhy.
Proč? Podle průzkumu AMSP ČR mladé lidi v posledních letech příliš nepřitahuje podnikání a vybírají si spíše jistotu zaměstnance. Může za to všeobecná skepse, kterou často přiživuje vláda i média. Projekt Young Business tedy apeluje na mladé lidi ať nejsou jen pěšáky u jiných a rozhodují se sami.
Projekt Young Business – Svou cestou se stal celonárodním zaštiťovatelem desítek akcí a už teď má stovky členů z řad studentů, absolventů nebo začínajících podnikatelů.
Jejich nový web www.svou-cestou.cz  určitě doporučujeme ke sledování!
Karel Havlíček, předseda AMSP ČR, k projektu dodává: “To co se za dva roky podařilo našemu týmu Young Business- Svou cestou zaslouží opravdu velký respekt. Měl jsme možnost navštívit celou řadu jejich akcí a ač jsem si tam někdy připadal jako nahý v trní, musím před mladou generací smeknout. Není pravda, že je pohodlná, ničeho si neváží a je málo cílevědomá. Je lepší než jsme byli my a je třeba si to nepokrytě přiznat. Zatímco náš úspěch vznikal v 90.letech, kdy zde prakticky neexistovala konkurence, dnes se mladí musí umět prosadit proti nevídané přesile. Těší mě sledovat, že se ve světě pohybují tak jako já před čtvrt stoletím v jižních Čechách.“

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account