141

Martina Chomátová je neuvěřitelně energická žena, maminka máleho dítěte a zároveň „celoživotní“ podnikatelka. V současné době pracuje na projektu, který propojuje hravost dětí a dospělých jménem Play everyday. Jak se k tomu dostala? Celkem jednoduše – přes vlastní miminko.
„Roky jsem chtěla realizovat svůj sen o pořádání rodinných poznávacích her po Praze. Na mateřské jsem měla najednou hodně prostoru, tak jsem začala spolu s parťačkou Petrou ten sen realizovat. Inspirace proudí a máme spoustu nápadů,“ vypráví Martina, která celý život funguje jako OSVČ a předtím, než rozjela projekt Play Everyday, učila angličtinu.
O čem přesně její projekt je? Jedná se o aktivity rodičů s dětmi – lesohrátky, týmové hry po Praze, hravou jógu nebo strollering. „Realizuji své nápady a největší radost mám z toho, jak se myšlenka Play Everyday šíří,“ říká Martina. „Na začátku podnikání je dobré si uvědomit, že když se chci za něčím vydat, ať už je to cokoliv, budu muset vystoupit ze svého stereotypu, ze své komfortní zóny. A to je leckdy hodně náročné,“ říká o podnikání Martina.
„Co se týče rozdílu mezi podnikatelem a zaměstnancem, tak nemám příliš srovnání, protože jsem klasickým zaměstnancem nikdy nebyla. V podnikání si můžu namíchat aktivity podle své potřeby a to je pro mě klíčové. Potřebuju různorodost a to se v zaměstnání těžko hledá. Zároveň i jistou míru svobody a to už se většinou vůbec nenosí. Na druhou stranu být na volné noze je náročnější v tom, že člověk si tvoří své jméno a není nad ním jakýkoliv korporát či firma, jakákoliv jistota,“ říká podnikatelka, jejímž největším snem je „rozehrát celou planetu“.
Kromě toho, že se Martina snaží dostat element společné hry do každodenního života dětí i dospělých, napsala také e-book Návrat k sobě aneb 7 tipů jak být spokojená i po porodu. „Po porodu jsem zažila těžké období depresí. Rozhodla jsem se tedy sepsat tu zkušenost a zároveň tipy, které mi pomohly ty stavy změnit a začít si užívat mateřství i život samotný. Je to hodně autentické, zároveň inspirace, která nakopla i maminky co o depresích ani nic netušily,“ popisuje Martina.
„Odvaha přichází, když vykročíme za našimi sny“, říká Martina Chomátová k rozjezdu vlastního projektu. Také vyzývá k využití ženské cykličnosti. „Nemůžeme po sobě neustále chtít stoprocentní výkony. Jsou dny, kdy prostě výkonnost upadá, ale v jiných dnech vše nadmíru vynahradíme. Když člověk pochopí, jaké mají jednotlivé fáze cyklu výhody, a naučí se s nimi pracovat, má vyhráno,“ popisuje svůj přístup Martina.  „Všem bych poradila dívat se na svět hravě, to je motto Play everyday i mé osobní. Když se díváte na svět hravě, nic nakonec není problém,“ uzavírá podnikatelka.
 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account