264

Alena Ratajová a Jana Popelková se rozhodly pro dost netradiční podnikání a založily si e-shop s erotickými pomůckami. Co je k tomu vedlo? A v čem se jejich obchod liší od těch ostatních s podobným zbožím? A slyšely jste už o „dámském večeru“?
„E-shop jsme postavily na kvalitním zboží z Anglie a Ameriky a neuvěřitelně podrobných popiskách,“ směje se Jana, která tvrdí, že v České republice ohledně erotických pomůcek pořád převládá stud. „U nás se žena stydět nemusí, balení je naprosto diskrétní a díky tomu, že každý produkt je opravdu DŮKLADNĚ popsán, nemusíte zjišťovat informace nikde jinde. Ke všemu jsme psaly popisky založené na osobní zkušenosti – jak co používat, co je pro tu a tu ženu nejlepší apod.,“ dodává.
„Pořád platí, že erotické zboží objednávají hlavně pánové. Kam je ale pánům vstup zakázán, to jsou dámské večery, které pořádáme,“ vypráví Alena a pouští se do popisu toto, jak takový večer probíhá: „Sejdeme se se skupinou žen v předem domluvené restauraci nebo v bytě hostitelky, kde si dáme společně večeři a nějaký ten drink. V uvolněné atmosféře pak dámám ukazujeme různé erotické hračky, vysvětlujeme co a jak, všechno si přitom mohou osahat,“ popisuje. Takový večer dámy pořádají klidně i třikrát týdně a rády ho uspořádají i pro vás. Večírek je zdarma – každý si platí jen svou konzumaci.
Co vedlo Alenu a Janu k podnikání? „Nebyl to pro nás zas až takový krok, zkušenost s podnikáním už máme, s prací zaměstnance taky tak. Už předtím jsme spolu s úspěchem rozjely M Radio, tak proč to nezkusit? Navíc jsme to chtěly natřít těm čínským napodobeninám, kterých jsou e-shopy i kamenné obchody s erotikou bohužel plné,“ vypráví obě dámy.
Jana jeden a půl roku vedla sex shop, takže měly při startu na čem stavět a svůj e-shop Vaše potěšení založily letos koncem dubna. „Začátky jsou náročné, je důležité hlídat se a „nepřepálit to“, což se často stává, protože člověk je nadšený a má spoustu energie,“ vypráví Alena a Jana ji doplňuje: „Najednou nezvládáte včas jíst, nemáte čas na rodinu. Lepší je pozvolný start, kdy si sama sobě naordinujete třeba hodinovou procházku bez práce.“
„Mezi výhody podnikání patří to, že jste pánem vlastního času. Zmizí třeba nevyhovující šéf i nekreativní práce, která vás třeba nebavila, nerozvíjela. Když je venku 30 stupňů a nemyslí vám to, můžete to nechat třeba na večer. Nemáte ale jistotu peněz, občas chybí sociální kontakt,“ dodává k podnikání Alena. „Podnikání mi dalo sebevědomí v tom, že vím, že pokud něco skutečně chci, dosáhnu toho,“ doplňuje ji Jana.
Obě dámy se shodují na tom, že podnikání ve dvojici je to nejlepší, co je mohlo potkat. Výborně se totiž doplňují a každá je silná v něčem trochu jiném. Jakou radu by daly do začátku ženám, které se chtějí pustit do podnikání? „Všechno hodit na papír! Kolik potřebujete do začátku? Máte nějaké rezervy? Kolik práce zvládnete sama? Podpoří vás někdo? Další nezbytností je pak dobrý právník a účetní,“ shodují se obě.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account