Obdržení pozvánky na akci s předepsaným dress codem je pro někoho noční můra. Co si přesně obléct, abychom nešlápli vedle a necítili se trapně? Pojďme se podívat pod pokličku jednomu z možných dress codů – smart casual. Jedním z nejvíce obávaných dress codes je právě smart casual.

Jedná se o tolik subjektivní záležitost, že se lidé děsí šlápnutí vedle. A ano, právě tento předepsaný outfit má více variant. Není však čeho se bát. Pokud tápete, stačí se vždy držet několika rad a tipů, které vám zaručí, že se následně nebudete cítit na dané události trapně.

Zdroj: wwwd.com

Elegance

Oděv, který volíte, by měl být stoprocentně elegantnější. Výhoda, pro někoho možná spíše nevýhoda, je, že máte volnou ruku. Pravidla u smart casual nejsou tak striktní, jako u jiných předepsaných outfitů, např. Black tie. Máte možnost vyjádřit svůj styl. Vždy se ale ohlížejte na tip události, pokud se jedná o večírek, můžete se více „rozšoupnout“. Jste-li pozvána na pracovní večeři, uberte a volte něco střídmějšího.

Džíny ano, ale

Džíny, ty jsou povoleny, ale musí se vám výborně sednout a být jednoduché, žádné cvočky, díry, zipy navíc. K nim volíte boty na podpatku a jako svršek dobře padnoucí sáčko. Sáhnout můžete ale i po lepších variantách, které džíny nahradí. Úzké černé kalhoty, jednoduché triko, sáčko, boty už můžete kupříkladu volit nižší – klidně i balerínky. Sukně či šaty jsou také fajn varianta.

Sáčko

Dobře padnoucí sako je jedním z kousků, který by vám v šatníku neměl chybět. Využijete ho nejen na tento typ události. Nicméně právě tento kousek vám hodně pomůže nasměrovat outfit tam, kam je potřeba. Kupříkladu jednoduché šaty můžete doplnit právě o něj. Pokud volíte kalhoty, rozhodně nemusí být ve stejné barvě, ba naopak. A když už saháte po saku, svršek pod ním volte méně business, třeba jen jednoduché tričko. V opačném případě, nechte-li oblékat sako, je jednoduchá košile s džíny či sukní další možností  a je-li chladněji, zahřeje vás elegantní svetřík.

Vyváženost

Tím se dostáváme k tomu, že outfit by měl být VYVÁŽENÝ. Pokud si zvolíte jeden kousek sportovnější, měla byste zbytek outfitu ladit tak, abyste zůstala v té škatulce, kterou potřebujete.

Zdroj: prettydesigns.com

Psaníčko

Velkou kabelku, do které se vám vejde vše a taháte ji celé dny, nechte doma. Právě pro tento typ události byste měla volit o něco slavnostnější kousek. Psaníčko je ideálním pomocníkem. Záleží jen na vás, které si vyberete, zda přímo do ruky nebo přes rameno.

Neutrální barvy

Barvy, se kterými neuděláte chybu, jsou jasné:

    • Béžová
    • Tmavě modrá
    • Černá

Pokud budete volit tlumené odstíny, můžete se pak více odvázat při výběru doplňků, a to jak bot, kabelky, tak šperků.

Podpatky to jistí

Jasně, dnes jsou povoleny i tenisky, pokud zbytek vašeho outfitu bude elegantní. Pokud ale nejste moc na experimentování, nazujte prostě a jednoduše lodičky. Podpatky outfit nasměrují tam, kam je třeba. A pokud se bojíte, že byste to neustála, tak balerínky. Myslete ale na to, že je nezbytné outfit vyvážit.

Zdroj: fashion.ekstrax.com
Zdroj: fashionsy.com
Zdroj: lolobu.com

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account