150

Centrum pohybu funguje v Olomouci už řadu let. Na Sokolské ulici 7 zahajuje třetí rok a za tu dobu, co nabízí klientům své bohaté služby právě tady, se nesmírně posunulo. “Tenhle prostor přece vyzývá ke kreativitě,” usmívá se sympatická majitelka Lenka Fasnerová, jež se netají tím, že pro Centrum pohybu doslova ‘dýchá’. A tak se aktivity centra neustále rozšiřují a Olomoučané se ještě mají na co těšit… 
A o tom, že jsou prostory v Sokolské ulici úžasné, se může přesvědčit každý návštěvník Centra pohybu. “Máme tu velký sál, pak krásnou zahradu, kde se dá v létě cvičit nebo jen tak posedět, malý sál a ještě maličký sál s přístroji pro alpinning. A v předsálí vznikne ještě Galerie v pohybu, kde bychom rádi dali příležitost zajímavým lidem, kteří rádi tvoří. A Centrum pohybu se tak i zútulní,” popisuje hrdá majitelka s jiskrou v oku, takže rázem máte pocit, že v hlavě této energické ženy se toho rodí ještě mnohem víc. “Tenhle prostor přímo vyzývá ke kreativitě! A navíc je jasné, že tu nemůže fungovat monotematický provoz. Tady to musí žít!” usmívá se a vzápětí dodává, že si velmi váží maximální podpory majitele objektu: “Jsme velmi rádi, že se pan architekt Opletal zajímá o to, co tu pořádáme a co se tu kdy odehrává. Je to takový mecenáš a my si jeho přístupu skutečně ceníme. Dnes je to tak trochu vzácnost… A to má s budovou ještě zajímavé plány, které ale zatím neprozradíme.”

Co všechno se v Centru pohybu koná?
Jsou to pochopitelně nejrůznější pohybové aktivity – cvičení pro dospělé, pro rodiče s dětmi, zajít sem mohou lidé na jógu, pilates, woudink, alpinning, fit pain free, flexi-bar, funkční trénink, aerobik, na speciální cvičení pro zdravá záda, ale také na lekce tance. V sezoně se tradičně vyráží na koloběžky do parku. Také tu cvičí školy, školky, ale i senioři. “A svou domovskou scénu tu mají děti z hudebně-dramatického studia. Jejich přestavení jsou kouzelná. Konají se tu také koncerty nebo třeba vernisáže či přednášky,” vyjmenovává Fasnerová a doplňuje, že jsou otevřeni všem, kteří by si tu chtěli pronajmout prostor pro svou aktivitu, ať už je to workshop, výstava, koncert nebo třeba autorské čtení či jiné. “Můžeme jim nabídnout nejen fantastické zázemí v centru města se zahradou, ale také něco, na co jsme moc pyšní: naše klienty, kteří na akce velmi rádi chodí. Z velké části jsou to aktivní senioři. Ti u nás cvičí, pak si zajdou na přednášku, na koncert… A z toho mám velkou radost,” popisuje majitelka.

Zahrada uprostřed města
Malou oázou uprostřed města je bezesporu zahrada, jež k Centru pohybu patří. V létě je vyhledávaným místem pro pohybové aktivity, cvičí se zde jóga, tančí se tu. A nebo slouží k odpočinku s kávou. “Lidé sem chodí také pracovat. A můžu prozradit, že se tu konala i svatba. Zřejmě se to osvědčilo, protože pro letošní rok už máme zamluvené další dvě,” usmívá se Lenka Fasnerová.
Pokračování článku ZDE 

Lenka Fasnerová je letošní tváří akce Den, kdy se mám ráda Olomouc a na naší akci Vás zve na svůj workshop: 
FitPainFree aneb poznej, jak funguje Tvé tělo a bude Vám k dispozici také v individuálním poradenství.
Lenka vlevo

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account