Období šatů, sukní, tílek a plavek je tady a ty se do zrcadla podíváš maximálně při líčení a úpravě vlasů, zbytek těla raději přehlížíš. Toužíš mít menší bříško, pevnější zadek, celkově být kompaktnější, aby se ti tělo neklepalo při jakémkoli pohybu? Ať už je důvod tvojí nespokojenosti jakýkoli, není to neměnný stav.

Nehledej zkratky. Buď k sobě upřímná. Přestaň se vymlouvat na genetiku, na to že nemáš čas, protože máš rodinu, děti, práci. Když chceš něco změnit, musíš pro to něco udělat. Samo se to opravdu nestane. Jinak se z toho kolotoče diet a následných jojo efektů nikdy nevymotáš, budeš o tom jen donekonečna mluvit.

Začni tím, že si stanovíš cíl, kterého chceš dosáhnout. Tento bod je zásadní. Nepřeskakuj ho a věnuj mu dostatečnou pozornost. Mít vytyčený cíl ti totiž dodá sebevědomí, budeš se méně stresovat a budeš si stále udržovat správný směr, i když se ti na cestě objeví nějaká ta překážka. Buď co nejkonkrétnější a svůj cíl si napiš na papír, který si dáš na viditelné místo nebo ho měj např. v diáři, který často používáš. Dalším důležitým krokem je to, že si naplánuješ dílčí kroky, které tě postupně povedou k tvému vysněnému cíli. Opět buď co nejvíce konkrétní. Například víš o tom, že každý den si dopřáváš sladkost k odpolední kávě, tak ji vynecháš, místo zmrzliny si dáš ovoce, Coca-Colu nahradíš minerálkou, čas strávený na Instagramu využiješ pro pohyb, místo výtahu použiješ schody.

Jak rychle shodit pár kilo?

Odlehči svůj jídelníček: Zaměř se na to, že každé tvé jídlo obsahuje dostatečné množství bílkovin, které tě zasytí na dlouhou dobu, kvalitních tuků a omez sacharidy. Jednoduché cukry vyřaď úplně. Ke každému jídlu přidej porci zeleniny. Důležitý je kalorický deficit, který ti zajistí, že tělo se bude postupně zbavovat nechtěných kil. Musíš tedy spálit více energie, než je ta, kterou přijmeš z potravy. Omez sůl a průmyslově zpracované potraviny. Vynechej alkohol, který zvyšuje chuť k jídlu a oslabuje vůli, a slazené nápoje, jsou to jen prázdné kalorie, které tvému tělu nedají nic prospěšného. Pij hlavně čistou vodu bez bublinek.

Pohyb to jsou endorfiny nahoře a kila dole: Sportovní aktivity ti pomohou efektivně spálit kalorie a díky nim se budeš také cítit dobře, mít lepší náladu a pozitivní energii do dalších dnů a pro plnění svých cílů a snů. Dělej jakýkoli pohyb, který tě baví – svižná procházka, nordic walking, běh, jízda na kole nebo kolečkových bruslích, pilates, jóga, možností je mnoho. Hýbej se alespoň každý druhý den. Postupně zvyšuj intenzitu a délku tréninku. Tvé tělo bude den za dnem pevnější a pružnější.

Zapomeň na hřešení: Jak se říká: „Není čas ztrácet čas.“ Pokud chceš rychle zhubnout pár kil, tak k tomu vede jediná cesta – maximálně dodržovat stanovené kroky, které tě dovedou k tvému cíli, a minimalizovat prohřešky. Pár týdnů se to opravdu dá vydržet a výsledky tě příjemně překvapí.

Nebuď na to sama: Podpora a motivace se vždycky hodí, a proto je fajn mít kolem sebe lidi, kteří tě podpoří a budou tě motivovat ve tvém snažení. Může to být kamarádka, kolegyně v práci, partner či tvé děti. Sdílej s nimi své cíle a taky dílčí pokroky.

A taky buď trpělivá a nestresuj se. Hubnutí do plavek není jen o vzhledu. Je to i o tvém zdraví, pohodě a o tom, aby ses cítila skvěle ve svém těle. Trpělivostí a správným přístupem můžeš toto léto dosáhnout svých cílů a užívat si každý okamžik u bazénu nebo na pláži se zaslouženým sebevědomím a spokojeností sama se sebou.

 

Autorka/zdroj: Mgr. Petra Štelcová, výživová a pohybová terapeutka

Foto: pexels.com

Tagy:
2 Komentářů
  1. david komentare 2 týdny ago

    Schudnúť do plaviek môže byť výzvou, ale s dobrými radami a motiváciou to zvládnete aj tento rok.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account