Nákupy, a zejména slevy, dokážou mnohým z nás pěkně zamotat hlavu a rozvířit peněženku. Když se emoce a vášeň uklidní leží nám před skříní zas pár dalších kousků, které možná ani neoblékneme. Anebo také ne, protože jsme investovaly správně. Víte, za co se vyplatí utrácet a na čem raději šetřit?
Většina z nás nemá neomezený rozpočet a obří šatnu jako Carrie v Sexu ve městě. A tak u nakupování, zejména oblečení, musíme přemýšlet. Této libé aktivity se vzdávat nemusíme, jen je potřeba mít pod čepicí.
Pár rad do začátku
Nejvíce času (a někdy také peněz) věnujte té části těla, na kterou se nakupuje nejhůř. Většinou to bývá oblečení, které má obepnout boky, břicho nebo prsa. U malých žen je to také správná délka kalhot (bez nutnosti zkracovat).
Nejvíce peněz je dobré utratit za ty věci, které potřebujete nejvíc. Což se liší dle odvětví, ve kterém pracujete. Pro někoho jsou to boty, pro jinou elegantní sukně. Neutrácejte hříšné peníze za nádherné lodičky, když celý den běháte za dětmi. To raději super balerínky či mokasíny.
Kvalita není tak důležitá jako to, jak vám oblečení padne. Dobře ušitý kousek je vždy lepší než super kvalitní oblečení, které nesedí.
Míchejte luxusní s levnějším. Mix uznávají i módními znalci a asi nejvíce jej zviditelnila bývalá první dáma USA Michelle Obama. Eleganci za málo peněz hledejte u vkusně zdobeného oblečení (zajímavé potisky), bot, šperků či šál. Například můžete zkombinovat klasické černé pouzdrové šaty s výrazným náhrdelníkem či botami z levnějšího řetězce. Bižuterie se hodí.


Šatník by se měl doplňovat zhruba každé tři měsíce, což odpovídá sezónám, a utratit byste měla tolik, abyste šatník aktualizovala třemi až sedmi novými kousky. Nestyďte se využít slevy a akce.
Za co utrácet

  Za věci, které se na vaši postavu (nebo její část) nakupují těžko
  Za špičaté lodičky – budou vždy součástí elegantního šatníku – s jehlovým či silnějším podpatkem
  Černé užší kalhoty (Pozor, nakupujte dle postavy, skinny nejsou vždy tou nejlepší volbou)
  Tmavé rifle

  Jednobarevné oděvy – černé a bílé, puntíky i proužky – sluší každé ženě
  Tvarovací prádlo a kvalitní podprsenky
  Značkové kabelky, co vám vydrží léta
  Třetí kousky – svetr, vesta, sako
  Péči o vlasy a pleť, make-up


Šetřete na:

  Spodních vrstvách – tílkách, košilkách, pyžamech
  Barevných a výrazných kouscích oblečení
  Bižuterii

Tipy, jak si nakupování užít
Udělejte si čas 2–3 hodiny. Předem se najezte a do kabelky hoďte jednu müsli tyčinku. Vezměte si správné boty a tvarovací prádlo.
Když něco najdete, vezměte si to rovnou ve dvou po sobě jdoucích velikostech. Jakmile se v oblečení budete vesele nakrucovat, ne-li tančit, našli jste poklad.
Myslete strategicky. Představujte si, kam a s čím co budete nosit. Ideální je koupit celý outfit. Nechcete se přeci další dny utápět v myšlenkách, že vám k tomu novému kabátu něco chybí.


Foto: Shutterstock, Pinterest, archiv firem

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account