Část letošního roku jsme strávili doma v pohodlných outfitech a teď máme konečně příležitost obléct si stylové kousky, které hýbou módním světem. Ten se čím dál více uchyluje k volnějším střihům, přírodním barvám a celkově k jednoduchosti. Přečtěte si, jaké trendy roku 2021 by vám rozhodně neměly uniknout.

Nabírané rukávy

Některé trendy se objeví a během chvilky zmizí. A pak jsou tu prvky jako třeba nabírané rukávy, jejichž životnost všechny překvapí. Trend nabíraných rukávů, tzv. puff sleeves začal dominovat v roce 2018 a svou popularitu letos ještě znásobil. A není divu – šaty, topy či košile s balónovými rukávy působí sofistikovaným a současně roztomilým dojmem. Jedná se o prvek, který je sám o sobě dost výrazný, proto se ve zbytku outfitu držte spíše jednoduchosti. 

Plavky se zavazováním

Dámské plavky se letos nesou převážně ve znamení jednoduchých střihů, příjemných materiálů a decentních pastelových barev. Co však některé kousky dělá zajímavějšími, jsou zavinovací šňůrky, které se zavazují kolem pasu nebo jsou již pevnou součástí bikin a tvoří tak sexy detail. 

Bucket hats 

Pokud se vám na ulici či při scrollování na Instagramu občas zdá, že jste se ocitli zpět v devadesátkách, pak na tom má rozhodně podíl i trend klobouků. Řeč však není o klasických slaměných kloboucích, ale spíše o kloboučkách rybářského typu, které nosíval například Kurt Cobain z kapely Nirvana. Nutno říci, že nosit bucket hat a vypadat přitom stylově umí jen málokdo. Namísto přílišných experimentů raději zvolte jednoduchý top, džíny (nebojte se šik zvonového střihu) a tenisky. 

Oversized pants

Zdá se, že skinny džínům téměř odzvonilo – zásluhu na tom zčásti mají zřejmě  i uplynulé lockdowny, kdy jsme si zvykli trávit čas v pohodlných teplácích a volných kalhotách. Módní návrháři naštěstí berou tento fakt na vědomí a střihy kalhot koncipují spíše do ležérnějšího stylu. V kurzu jsou tak zejména kalhoty s rozšířenými nohavicemi, které se pyšní pestrostí materiálů, od klasické bavlny, příjemného lnu až po vlnu. Jestliže ve skříni ještě nemáte pár pletených zvonových kalhot v krémovém odstínu, určitě to napravte. 

Cropped svetříky

Mezi další horké trendy roku 2021 patří jednoznačně cropped svetříky a kardigany. Jedná se o kousky s jakýmsi vintage nádechem, s nimiž přišly high-end značky, jako je Alessandra Rich nebo LoveShackFancy, a módní řetězce nezahálely a okamžitě se tohoto trendu chytly. 

Boiler suits

Boiler suit znamená v doslovném překladu kotelní oblek, nicméně všichni se asi shodneme na tom, že je lepší zůstat u anglického výrazu. Označuje typ overalu s dlouhými rukávy i nohavicemi, který je nejčastěji ušitý z tužšího bavlněného plátna. A proč název boiler suit? Jednoduše proto, že poprvé tento typ obleku nosili pracovníci obsluhující uhelné kotle. Dnes můžete boiler suits spatřit na světových molech v kolekcích předních návrhářů a v nejrůznějších střizích a materiálech pak i v běžných módních řetězcích. Boiler suits kombinují ležérnost, stylovost i pohodlí a možná právě proto se staly horkým trendem letošního roku.

Foto: Unsplash

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account