216

Každá žena starší 50 let dobře ví, že krása vychází zevnitř, ale to nám nebrání snažit se stále vypadat mladší a krásnější. A nemusí zoufat ani ty z vás, které se necítí na drastické zákroky plastické chirurgie, botoxových injekcí či výplní. V těchto šesti bodech najdete mnoho bezbolestných tipů, rad a receptů, které vaši pleť omladí daleko snadněji a efektivně. Ujistěte se, že je máte zařazené do své kosmetické rutiny. Jsou to maličkosti, které se postarají o zázračnou nápravu každé pleti!

Jak se starat o pleť po padesátém roku?  

1. Opalovací krém je základ každého dne

Kdybych mohla říci svému patnáctiletému já jen jednu jedinou radu, pak by to bylo investovat do opalovacího krému. A rozhodně ne jen na dovolené! Ochrana přes UVA a UVB paprsky je pro vaši pleť nejdůležitější v boji přes výskytem pigmentových skvrn, vrásek a samozřejmě i rakoviny kůže. Háček je v tom, že ne všechny opalovací krémy jsou stejné. Pro péči o pleť je důležité vybrat si ten s vysokou ochranou, tedy s minimálně SPF 30, který blokuje oba dva druhy slunečných paprsků. 

Používejte ho denně. Nezáleží na tom, jestli je zataženo, prší nebo svítí sluníčko. Důležité je zvyknout si, že krém s SPF ochranou patří mezi vaše základní kosmetické produkty na denní bázi. Skvělé krémy proti opalování najdete i v běžných drogeriích. Vždy na krabičce hledejte ty s vysokým ochranným faktorem a označením, které bojuje proti UVA i UVB paprskům. 

2. Ujistěte se, že používáte správné prostředky na čištění pleti

Čistá pleť je alfou a omegou úspěchu! Je však důležité znát svou pleť a vybrat si pro ni ten správný druh produktů. Pokud máte mastnou pleť, považujte se za šťastného člověka. Mastná pokožka má tendenci vytvářet méně vrásek. Pokud máte citlivou pokožku, měli byste před použitím všechny nové přípravky otestovat třeba na své paži. Možná jste si ale všimly, že čím je pokožka starší, tím je vaše pleť sušší. Jak totiž stárneme naše pokožka trpí zpomalením produkce mazu, a to zejména v menopauze. Nebojte se tedy poradit se svou kosmetičkou a vyberte si druh čistícího gelu, pěny nebo mýdla, který bude perfektně fungovat právě na vaši pleť.

3. Braňte se vysušování pleti

Horká voda je váš nepřítel číslo jedna. Tím, že se pokožka postupem věku zbavuje mazu, je pro vaši pleť daleko lepší používat vlažnou nebo studenou vodu. Pleť vám pomohou zvláčnit také speciální séra a krémy. Zvážit můžete i investici do přípravku obsahující kyselinu hyaluronovou, která je v současnosti jedním z nejžhavějších anti-aging trendů v péči o pleť. Kyselina hyaluronová je sérum, které účinně pokožku zhydratuje, vyplní a pomáhá ji absorbovat a zadržovat vlhkost.  

4. Vyzkoušejte oleje

Pokud jste dodnes ještě žádný kosmetický přípravek s oleje nevyzkoušela, teď přišla vaše chvíle. Stačí si vybrat takový, který bude vyhovovat svou vůní a složením právě vám. Seznam těch nejlepších je nekonečně dlouhý, tak si vyberte jakýkoliv se svou oblíbenou ingrediencí. Skvělé jsou arganové, meruňkové, baobabové nebo jojobové oleje. 

5. Exfoliace je klíčovou záležitostí

Peeling neboli exfoliace je nutností při péči o zralou pleť. Vnější vrstva pleti s postupem věku zesiluje a přibývá odumřelé kůže. Tu je proto potřeba exfoliovat, abychom docílili prozářené pokožky. Ideální je proces exfoliace podstupovat jednou týdně jemným peelingem, který odstraní odumřelé buňky, ale zároveň pleti dodá hydrataci a vláhu.

6. Přidejte do své péče retinol

Bojuje proti vráskám a jemným linkám, zlepšuje texturu pleti a vyhlazuje její povrch. Účinky retinou v boji proti stárnutí pleti se začaly výrazněji používat v osmdesátých letech a dodnes je v této oblasti považován za jednu z nejmocnějších aktivních přísad. Navíc tato přísada sér nebo krémů působí na buněčné úrovni hluboko pod povrchem, kde pomáhá redukovat hluboké vrásky a zvýšit obsah vody v pleti. 

Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account