Zachrání vás přesně ve chvíli, kdy je to nejvíc potřeba. Suchý šampon! Tajná zbraň většiny žen, které čas od času prostě nestíhají nebo bojují s přirozeným objemem vlasů. Tento nejsilnější pomocník k nezaplacení toho ale umí daleko víc, než se může zdát. Na co a kdy tedy používat suchý šampon? A ještě důležitější: jak ho vlastně používat? Na všechny tyto otázky jsem pro vás připravili otázky v našem kompletním průvodci.

Co je suchý šampon?

V zásadě se jedná o typ šamponu navrženého pro použití bez vody. Perfektně tak poskytuje očistu pro vaše vlasy od nečistot, oleje nebo zápachu a to kdekoliv a kdykoliv. Může mít mnoho podob – koupíte ho v prášku, v podobě aerosolových sprejů a nebo dokonce pěny.

Věda za tím, jak suché šampony fungují, je docela zajímavá. Vlasové folikuly produkují přírodní olej zvaný mad, který působí jako bariéra na kůži a chrání jej před poškozením. Sebum je také to, co udržuje vaše vlasy zdravé a hydratované. Maz se však může časem nahromadit a vlasy jsou tím pádem mastné. Většina suchých šamponů je formulována s příměsí oxidu křemičitého nebo škrobu, které přebytečný maz a olej z pokožky absorbují a tím pádem je opět činí lehkými a vzdušnými.

Přestože suchý šampon může snadno a rychle vaše vlasy “umýt”, je důležité si uvědomit, že většina těchto produktů by se neměla používat jako náhrada za pravidelné mytí vlasů. 

Foto: Shutterstock

Kdy použít suchý šampon

Kdy a jak často se rozhodnete používat suchý šampon, závisí zcela na typu a textuře vašich vlasů, preferencích, jak si je upravujete nebo životním stylu. Zde je pár nejpopulárnějších  způsobů:

1. Pokud se zapotíte

Mnoho žen rádo používá suchý šampon po tréninku v tělocvičně, častém pobytu na slunci nebo ke konci pracovní doby, kdy hodlají vyrazit ještě do víru velkoměsta. Co mají tyto příklady společné? Je to doba, kdy se na pokožce hlavy nejpravděpodobněji objeví nejvíce potu a mazu. Pár pohybů aerosolovým sprejem můžete tento problém snadno a rychle vyřešit. 

Extra tip: Investujte do mini verze suchého šamponu a přidejte ho například do zásuvky v autě nebo do kabelky. Budete ho tak mít stále k dispozici, když budete potřebovat.

2. Mezi mytím

Ať už nemáte čas na kompletní mytí vlasů nebo si vlasy nechcete mít tak často, suchý šampon vám ušetří drahocenný čas, který jinak musíte investovat nejen do mytí, ale také sušení a finálního stylingu. 

3. Pro perfektní styling

Pokud rády nosíte vlasy sepnuté do zajímavého drdolu nebo culíku, stane se suchý šampon váš nejlepší přítel. Důvod? Dodá totiž vlasům potřebný objem a zároveň díky němu budou vlasy snadněji držet i ve složitějších vlasových stylingách. 

Foto: Shutterstock

Jak správně aplikovat suchý šampon:

Nejste si jisti, jak správně suchý šampon vlastně používat? Máte štěstí – trvá to jen čtyři jednoduché kroky, abyste se z vás stal profesionál.

Krok 1:

Rozdělte vlasy na sekce. To vám umožní snadněji aplikovat suchý šampon do všech vrstev. 

Krok 2:

Před použitím suchého šamponu ho důkladně protřepejte, abyste zajistili rovnoměrné namixování produktů a zabránili jakémukoliv ucpávání trysek.

Krok 3:

Pokud máte suchý šampon ve spreji (nejběžnější varianta), držte ho přibližně 10 cm od hlavy, což umožňuje aby plně absorboval olej a maz z pokožky hlavy. Poté použijte buď ruce nebo hřeben a namasírujte s ním svou vlasovou pokožku. 

Krok 4: 

Poté použijte buď ruce nebo hřeben a namasírujte s ním svou vlasovou pokožku. Nejenže mu dáte možnost řádně absorbovat maz, ale také se zbavíte přebytečného prášku nebo spreje.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, Living Proof

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account