Začátek chladných dnů je pro lidský organismus těžkým obdobím. Krátké dny, málo slunce a energie, sychravé počasí i častá onemocnění jsou náročné pro imunitní systém, který musí náš organismus ochránit. Podpořte své tělo v regeneraci a připravte se na první chladné dny.

Toto počasí přímo volá po regeneraci našeho těla. Podpořte správnou funkci svého imunitního systému. Naše tělo potřebuje dostatek vitaminů a minerálů. Díky silnému organismu si budete s radostí užívat jarních aktivit. Zásadní je pro naše tělo pestrá strava bohatá na minerály a vitaminy.
Využijte sílu potravy
Naše tělo potřebuje širokou škálu vitaminů, minerálů a stopových prvků, jako jsou vitamin C, A, B12, B6 a D, železo, zinek, kyselina listová, měď či selen. Jejich dostatečného příjmu docílíme díky pestré zdravé stravě.
Vyhněte se potravinám s přidaným cukrem, smaženým a těžkým jídlům, jako jsou omáčky s knedlíky a těžké masové pokrmy. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by minimálně 400 g našeho každodenního jídelníčku měly představovat ovoce a zelenina. Přitom podle statistického úřadu Eurostat 34,4 % obyvatel Evropské unie starších 15 let nejí denně ani jeden kus ovoce či zeleniny. Více než čtyři kusy denně pak konzumuje pouze 14,1 % obyvatel Evropské unie.
Je to snazší, než si myslíte
„Zamyslete se nad svým jídelníčkem a zkuste do něj zařadit více ovoce a zeleniny. Například čerstvé hrušky jsou také dobrým zdrojem vlákniny, která pomáhá se správným zažíváním. Vláknina je ale obsažena také v ořechách, luštěninách a ve výrobcích z celozrnných obilovin,“ radí odborník na speciální potraviny Ing. Bohumil Hlavatý a doplňuje: „Pokud si nejste jisti dostatečným příjem vitaminů či jiných prvků, sáhněte pro jejich doplnění po vhodných doplňcích stravy. Multivitaminové přípravky často obsahují pestrou škálu potřebných látek a vitaminů.“

Zapomínat byste neměli ani na pravidelný pohyb. Zkuste si cestu z práce ozvláštnit příjemnou procházkou a o víkendu vyrazte do přírody. Pohyb na čerstvém vzduchu vám udělá jedině dobře. Pokud vám to zdraví dovoluje, vyměňte sezení za stání alespoň v dopravním prostředku a kontrolujte si držení těla. A nezapomínejte ani na dostatečný příjem neslazené vody. Užívejte si jaro opravdu naplno!
Foto: Shutterstock
Autorka: Nikola Strnadová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account