Výběr kosmetiky, která vám vyhovuje, po které se cítíte dobře a která má zároveň i viditelné účinky, to je někdy těžký oříšek. Jednou z přísad, která se v kosmetických výrobcích vyskytuje, je retinol. Znáte jeho přínosy pro vaši pleť a víte jakému procesu zabraňuje? Pojďme se na retinol podívat zblízka.

Co je retinol a k čemu slouží?

Retinol je jednou z forem vitaminu A. Do kosmetického průmyslu pronikl až před nedávnem. Jeho největší výhodou je to, že pomáhá zpomalit proces stárnutí. Sérum s retinolem, respektive jeho časté používání, se brzy pozitivně projeví na vzhledu a zdraví vaší pleti. Retinol totiž pomáhá buňkám s jejich obnovou a urychluje regeneraci pleti.

Nejúčinnější přípravky na vrásky

Když se podíváte na test krémů na vrásky, zjistíte, že ty s obsahem retinolu se objevují na předních příčkách. Přípravky s jeho obsahem se tak bez nadsázky řadí k těm, které jsou v boji proti vráskám, nejúčinnější.

Retinoidy se dělí na tři druhy:

  • kyselinu retinovou,
  • retinol,
  • retinolové estery.

Vaše pleť si musí na retinol navyknout

Ovšem pozor, u krémů a sér proti vráskám, které retinol obsahují, se může stát, že na ně vaše pleť bude zpočátku reagovat tím, že bude začervenalá a někdy může také svědit. Toto začervenání i svědění je zcela běžné a je způsobeno tím, že vaše pokožka není na příjem retinolu zvyklá.

Avšak po šesti až osmi týdnech by měly být na pokožce již viditelné rozdíly. Pleť by měla být v pořádku, začervenání zmizet a také by měla působit mladistvějším dojmem. Jakmile si totiž vaše pleť na pravidelný přísun retinolu zvykne, budou jeho účinky viditelné po každém použití.

Hledáte-li účinný krém nebo sérum proti vráskám, sáhněte po kosmetických přípravcích s obsahem retinolu. Doporučují ho i dermatologové, kteří také upozorňují na to, že na kosmetiku s obsahem retinolu si vaše pleť musí nejprve zvyknout.

Foto: Shutterstock

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Důležité informace, děkuji 🙂

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account