225

Pampeliškový nebo petrželový čaj? Ten jakožto snídaňové občerstvení spolehlivě vyžene odpadní látky ze systému a navíc prospěje trávení. Vsadit však můžete i na mrkvový džus, jenž zase podpoří dietní snahy!
O hromadících se toxinech v těle každého z nás se poslední dobou hovoří poměrně často. Někteří odborníci se přiklánějí k názoru, že právě tyto škodliviny mohou za dramatický nárůst vážných zdravotních komplikací, a to včetně rakoviny a srdečních chorob, přičemž ohrožují funkce všech orgánů. Jak je z organismu odstranit a předejít tak katastrofě? Dejte si po ránu (ještě před kávou) nějaký z těchto ozdravných nápojů!
Pampeliškový čaj, zázračná medicína
Že pampeliška je obyčejným plevelem, který si ke svému trvalému pobytu vždy vybere váš dokonale pěstěný záhon? Takhle nekompromisně tuto bylinu ještě nezatracujte. Smetanka lékařská totiž dokáže metabolizovat a syntetizovat tuk i cholesterol. Zároveň rozkládá a hlavně ukládá aminokyseliny potřebné k detoxikaci. Sluší se dodat, že také napravuje poruchové trávení a normalizuje hladinu krevního tlaku, čímž usnadňuje práci celému kardiovaskulárnímu systému.
Petrželový životabudič? Ten se nezdá
Dvouletá rostlina z čeledi miříkovitých má famózní nutriční složení. A to úplně bez nadsázky. Obsahuje celou řadu vitaminů, jmenovitě pak A, C, B1, B2, B3, B6 a E. Pokud jde o minerály, skrývá se v ní nemalé množství vápníku, hořčíku, draslíku a fosforu. V petrželi není nouze ani o chlorofyl, kyselinu listovou a antioxidanty, jež hrají důležitou roli při čistění jater a ledvin. Voňavý zelenáč je rovněž báječným diuretikem, které zabraňuje ukládání soli do tkání. Tohoto pomocníka lze přidávat do smoothie, ovšem čaj si z něj můžete přichystat také.
Mrkvový džus jako všestranný prostředek
Že je mrkev zdravá? To je slabé slovo! Kořenová zelenina, jež podle některých pramenů pochází z jižní Asie, prospívá zraku, příznivě ovlivňuje obranyschopnost a podílí se na detoxikačních procesech. Souběžně usnadňuje redukci váhy, chrání pokožku před UV slunečním zářením a harmonizuje střevní mikroflóru. Tím ovšem výčet jejích pozitiv zdaleka nekončí. Výhradně ženám nabízí mrkev úlevu od premenstruačního syndromu i podporu krevní cirkulace, což urychlí „opravy“ kožních tkání a výrazně zlepší kvalitu pleti. Nechcete ji hodit do odšťavňovače a dopřát si oranžový džus?
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account