251

Nebudeme si nic nalhávat… Ještě minulý rok jsem si nedokázala představit, že bych začala cvičit doma. Potřebovala jsem pevnou ruku trenéra, spoustu času a vybavení. Jenže s příchodem jarní karantény a zhoršující se koronavirové situace bylo se cvičením ve fitku konec.

První týdny mi to vlastně vůbec nevadilo. Užívala jsem si rodinu, jídlo a ležení na gauči. Jenže postupem času bylo víc než jasné, že takto to dál nepůjde. Chyběl mi pohyb. A teď nemyslím ten sportovní, ale vlastně jakýkoliv, protože když jste zavřeni téměř 3 měsíce v pražském bytě, příliš toho nenachodíte. A tak jsem začala cvičit doma. A rovnou i se svým čtyřletým synem. A teď téměř po roce musím přiznat, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života. Pouhých 30 minut denně. Bez trenéra. Bez vybavení. A výsledek? Neuvěřitelných 6 kilo dole a ještě zábava pro celou rodinu. Proto jsem se rozhodla sepsat vám své tipy, jak začít cvičit doma a ještě si to užít.

6 důvodů, proč začít doma cvičit: 

1. Je to zadarmo

Rok 2020 nebyl lehký pro nikoho. Mnoho lidí díky koronavirové situaci přišlo o práci nebo muselo snížit své pracovní závazky. A s tím samozřejmě přišlo i omezení výdajů na domácnost a zábavu. A cvičení v posilovně s odborným vedením trenéra rozhodně něco stojí. Pokud začnete cvičit doma, nebude vás to stát ani korunu. Stačí otevřít YouTube a rozbalit podložku na cvičení. Toť vše!

2. Vaše koupelna je pár kroků

Proč mi cvičení v posilovně zabralo tolik času? Jednoduše proto, že jsem se po tréninku potřebovala dostat „do formy“, abych mohla vyrazit do kanceláře. To znamená sprcha, mytí vlasů, vyfénování, malování, oblékání… sečteno podtrženo: další hodina ve fitku nepatřila cvičení, ale péči o sebe samou. Tyhle starosti vám doma odpadnou. Stačí se po cvičení vysprchovat, natáhnout na sebe pohodlné domácí oblečení a za pár minut pohodlně sedět u pracovního stolu a rozesílat první pracovní emaily.

3. Nikdo vás nebude rozptylovat

Známe to všichni… málokdo se ve fitku věnuje jen sám sobě. Většinou čas dělíme mezi zvládnutí jednotlivých cviků, popadání dechu a pozorování ostatních. V mém bývalém fitness centru k tomu ještě přidejte 6 televizních obrazovek a věřte mi, že půlku času se vlastně cvičení vůbec nevěnujete. Nebudu říkat, že doma budete mít svatý klid 🙂 Zvlášť pokud trávíte čas doma se svojí rodinnou a třeba jako já se svým čtyřletým synem. Ale upřímně musím napsat, že tu půlhodinu denně se opravdu věnuji jen cvičení. A klidně cvičíme všichni dohromady! Je to zábava s benefity.

4. Zabere vám to jen 30 minut denně

Půlhodina cesty v autě a parkování (ano, Praha v tomto není zrovna nejpřívětivější místo :), převlékání, cvičení, sprcha, vlasy, převlékání, malování, půl hodina cesty do práce, parkování… Sečteno podtrženo na cvičení ve fitness centru musíte mít čas. A rozhodně né málo. Oproti tomu cvičení doma je mnohem úspornější. Když ráno vstanu se synem, udělám mu snídani, rozbalím podložku, z pyžama vklouznu do legín a pustím internet. Za 30 minut mám odcvičeno, protaženo a jógamatka je sbalená v šatně. 5 minut na sprchu a hotovo! Cvičení doma vám uspoří mnoho času, který zrovna my pracující maminky nemáme na rozdávání. 

5. Nemusíte válčit s počasím

Ani si nevzpomenu kolikrát jsem cvičení ve fitness centru nebo venku vzdala kvůli počasí. Zvlášť teď v zimě bylo donutit se obléknout a vyrazit do deštivého dne prostě problematické a nekomfortní. Oproti tomu je vytopený obývací pokoj, kde hraje příjemná hudba (a váš osobní playlist, nikoliv žádná hudba, kterou já osobně ve fitkách doslova nesnáším) a voní zde čerstvě uvařený čaj, je balzámem na duši. V této chvíli vám prostě dojdou argumenty, proč dneska nerozbalit podložku a nesplnit si svých 30 minut. Nemyslíte?

6. Nepotřebujete žádné vybavení

V posilovně jsem byla zvyklá zahřát se 20 minutovým během nebo chůzí na páse a pak se pustit do cvičení na strojích. Přišlo mi, že toto je jediná cesta, jak dokážu zhubnout a měla jsem pocit, že doma jen plýtvám časem. Opak je pravdou! Po 4 měsících cvičení doma jsem měla hezčí postavu než v průběhu celého loňského roku, kdy jsem cvičila jednou týdně s trenérkou. I na internetu totiž najdete cvičení, které vás rozehřeje a díky kterému budete posilovat určité partie, a hlavně ke kterému nepotřebujete žádné vybavení. Budete totiž cvičit s váhou vlastního těla a to úplně stačí! 

Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account