218

Sérum, denní nebo noční krém, ale i šampon nebo čisticí gel. Všechny tyto produkty (a mnohé další) používá pravidelně většina z nás. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak velké množství kosmetických přípravků bychom ale měli na pleť či vlasy nanášet?
Někdy tento údaj najdete přímo na balení daného výrobku, ale někdy musíte „improvizovat“. I proto jsme pro vás připravili malá tahák.
Čisticí gel pro pleť jako z porcelánu
V péči o pokožku je tento pomocník nezastupitelný. A tak není divu, že ho docela výrazně ubývá. Ovšem možná ho používáte zbytečně moc. Úplně stačí, když k vyčištění obličeje použijete množství gelu o velikosti lískového oříšku.
Hydratační krém pro doplnění vody
Po pečlivém vyčistění si pleť zaslouží pořádnou porci hydratace. Jak velkou? Dopřejte jí množství hydratačního krému odpovídající asi dvěma rozinkám (ano, opravdu to stačí).
Noční krém pro pokožku bez vrásek
Před spaním na pokožku naneste oční krém. Spousta žen tento výrobek ignoruje, což je škoda – noční krémy jsou hutnější, obsahují jinou strukturu živin a působí jinak než krémy denní. Tak si ho pořiďte! Nebudete ho večer potřebovat víc než borůvku.
Oční krém pro zářivý pohled
Jemné vrásky kolem očí spoustě žen sluší, ale ne každá se s nimi smíří. A tak je dobré jim předejít používáním očního krému. Kolem každého oka aplikujte množství o velikosti přibližně jednoho slunečnicového semínka.
Sérum pro dokonalou výživu
Séra jsou v touze po krásné a vyživené (tedy zdravé) pleti skvělými pomocníky. Pokud už jste jim také propadla, pak také víte, že není radno s nimi plýtvat (nejen kvůli jejich vyšší ceně, která se ale vyplatí, vezmete-li v úvahu, jak moc je po používání séra pokožka vyživená). Nepoužívejte množství větší než hrášek!
Šampon pro lokny jako z pohádky
Jeho množství samozřejmě záleží na délce vašich vlasů, nicméně platí, že pokud máte prameny přibližně po ramena, úplně vám stačí množství šamponu o velikosti ostružiny. Pokud váz zdobí dlouhé lokny, pak si dopřejte množství šamponu odpovídající přibližně jahodě.
Kondicionér pro zdravé a krásné vlasy
A když už jsme u vlasů, nesmíme zapomenout na kondicionér. Krátkovlásky by neměly použít více než množství odpovídající třešni, dlouhovlásky si vystačí s přibližně dvojnásobným množstvím.
Foto: Shutterstock
Autorka: Šárka Mikulová

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account