I když si to málokdy chceme přiznat, snad každá žena poté, co překročí třicítku, sleduje s obavami, kdy se objeví první vrásky, a hledá možnosti, jak jejich příchod přece jen trochu přibrzdit. A my v redakci nejsme výjimkou! Není proto divu, že jsme se do testování produktů řady Lifting Végétal od francouzské značky Yves Rocher pustily s plnou vervou.
Řada Lifting Végétal obsahuje denní zpevňující péči, noční zpevňující péči, vysoce koncentrované zpevňující sérum, zpevňující denní péči na ovál obličeje a zpevňující péči na okolí očí. Všechny tyto produkty dostaly možnost vyzkoušet dvě z našich redaktorek – Lucka a Katka. Jak Lifting Végétal během testování obstál?
Plevel s nečekanou silou
„Hned na začátku musím pochválit vzhled celé řady – kombinace růžové, růžově zlaté a tyrkysové působí úžasně luxusně a elegantně. Navíc jsou obaly ohleduplné k životnímu prostředí, protože všechny flakony jsou recyklovatelné a kelímky od krémů jsou ze skla, takže i ty se dají zlikvidovat s ohledem na životní prostředí. Možná to zní jako maličkost, ale pro mě je to při výběru nejen kosmetiky důležité,“ říká Lucka.

Ostatně celá značka Yves Rocher má u naší Lucie plusové body navíc za přístup k životnímu prostředí obecně. Její výrobky jsou čistě rostlinného původu, a tedy veganské, a bez minerálních olejů. „Hlavní roli zkrátka hraje síla rostlin. U Lifting Végétal je ‚hvězdou‘ zběhovec plazivý. To mě docela překvapilo, protože ho znám jen jako plevel, se kterým bojujeme na zahradě. Nikdy by mě nenapadlo, že bude součástí pleťové kosmetiky,“ dodává Lucka.
Síla zběhovce plazivého spočívá v tom, že z něho vědci v Yves Rocher vytvořili originální a patentovaný koncentrát – rostlinný kolagen, který dodává buňkám energii a posiluje strukturu kůže. Rostlinný kolagen ze zběhovce je díky své podobnosti s kolagenem vyskytujícím se v lidské pokožce optimálně vstřebatelný. A čím je vlastně kolagen tak výjimečný? Zjednodušeně řečeno je zodpovědný za pružnost a pevnost pokožky, ovšem po 30. roce ho naše tělo začíná ztrácet – a o slovo se hlásí vrásky.
Překvapení v kelímku
„Nejspíš by mi stejně nikdo nevěřil, kdybych tvrdila, jak mě první vrásky netrápí a jak se mi daří je ignorovat, takže to ani nebudu zkoušet,“ směje se Katka. „Nikdy jsem tomu příliš nevěřila, ale třicítka byla vážně docela zlom. A protože od jejího překročení už u mě uběhlo pár let, pomalu jsem si musela zvykat, že při nákupu kosmetiky musím zamířit k regálu s krémy proti vráskám. Ovšem zatím jsem byla s výsledkem docela zklamaná,“ popisuje Katka. „O to víc jsem se těšila na tohle redakční testování!“
Obě naše testerky shodně chválily nejen design přípravků řady Lifting Végétal, ale také jejich jemnou a příjemnou vůni. „Necítíte z ní nic umělého a ani není přehnaně silná. Rozhodně se vám nestane, jako u jiných krémů, které jsem měla tu čest vyzkoušet, že byste nemohli usnout, protože vás prakticky pálí v nose aroma krému,“ říká Lucka.

Zatímco Katka byla nadšená především ze zpevňujícího séra na ovál obličeje a séra na oční okolí, Lucie si nemohla vynachválit denní a noční péči. „Přiznávám, že mě jen tak nějaký krém neuchvátí – mám poměrně nešťastnou kombinaci typů pleti. Na jednu stranu pociťuji věk, takže mám na čele a okolo očí první vrásky, na straně druhé je moje pleť citlivá, náchylná k maštění a občas se na ní objeví i nějaký pupínek. Většina krémů proti vráskám je na mě příliš hutná a pleť mám po nich mastnou a podrážděnou. Tohle s Lifting Végétal vůbec nenastalo. Noční i denní krém se dokonale vstřebává, je krásně lehoučký a skoro hned se dostaví pocit, že je pokožka vyživená. A také je po něm úžasně hlaďoučká, člověk se musí prakticky hlídat, aby se pleti pořád nedotýkal,“ usmívá se Lucka, která podle svých slov také oceňuje, že se dá denní péče bez potíží použít i pod make-up. „V délce používání se blížím ke konci prvního měsíce a jsem maximálně spokojená. Přijde mi, že mám pevnější rysy v obličeji a pleť je celkově vypnutá a hladší,“ chválí Lucie.
Luxus, péče, účinnost…
„U mě na celé čáře vyhrála všechna tři séra, které řada Lifting Végétal obsahuje. Mám pocit, že účinkují prakticky okamžitě – hned po vstřebání, které trvá mimochodem jen pár vteřin, má člověk pocit, že má pokožku krásně napnutou a tak nějak pevnější. Denní péči na ovál obličeje používám ráno před nalíčením, vysoce koncentrované zpevňující sérum pak hlavně večer před spaním. No obojí ještě doplním zpevňující péčí na okolí očí, kde se mi vrásky před pár lety objevily jako první,“ popisuje Katka s tím, že i ona po necelém měsíci používání už pozoruje první změny.

„Já vím, že to zní jako klišé, ale opravdu mě Yves Rocher překvapil. A jen v tom nejlepším slova smyslu! Rozhodně budu výrobky řady Lifting Végétal používat i dál. A dokonce si ani nepřipadám tak stará, protože používám kosmetiku proti vráskám,“ směje se Katka.
„Musím s Káťou souhlasit. Lifting Végétal je takovou kombinací rozmazlování, luxusu, péče, účinnosti… Prostě všeho, co od kosmetiky očekáváte, když už vám dávno není dvacet,“ uzavírá Lucie.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account