Obdivujeme jejich schopnost oblékat se tak, že vypadají vždy krásně. Kombinují s lehkostí a přirozeností. Mají to zkrátka v genech. Ale nevadí, my se jimi můžeme snadno inspirovat a přeneseme si francouzský šarm i do našeho stylu. Co nechybí elegantním Francouzkám v šatníku?
Jaké šaty, boty či doplňky si tyhle krásky oblíbily? Takové, které chytře využijí nejen jednu sezónu. Při svém výběru dodržují pár pravidel. Je to jednoduché. Udržují neutrální paletu barev – námořnická modrá, bílá, červená, rezavá a hnědá jako opálená, zkrátka zemité odstíny. Neonové a výrazné barvy u nich nenajdete. Co se týče vzorů, mají v oblibě polka tečky, gingham či jemné květy, nosí vrstvené jemné náhrdelníky a slaměné kabelky. A jsou stále ovlivněné stylem britské herečkya zpěvačky Jane Birkin, jejíž styl byl jednoduchý a nadčasový mísící francouzskou eleganci a britskou hravost.

A jaké kousky tedy Francouzkám nechybí v šatníku? Stoprocentně těchto osm.

Kočičí sluneční brýle
Sluneční brýle kočičího tvaru vám zajistí nejen na pláži, ale i při běžném nošení do města ten pravý francouzský styl. Mají vintage charakter, a když je zkombinujete s výraznou nadčasovou blůzkou, třeba s puntíky, budete top. Volte brýle bílé, černé, hnědé. Nebo zkombinujte s jednoduchým outfitem jako džíny s vysokým pasem a jednoduchým bílým tričkem.


Dlouhé šaty
Sahněte po dlouhých s výraznějším vzorem a už nepotřebujete žádné doplňky. Jen červené rty a malou kabelku ve tvaru pytle. Tyto šaty jsou nadčasové, zkombinujete je se sandály nebo bílými teniskami. Vzory volte puntíky, jemné květy, gingham kostky. Na večerní procházky si přehoďte přes ramena džínovou bundu nebo křiváka.

Slaměná taška
Slaměnou tašku či proutěný košík berou Francouzky nejen v létě jak k vodě a na pláž, tak i do města. Skvěle se hodí k džínám a zajímavé halence. Zdá se vám, že se hodí spíše na piknik? V létě se může nosit všude. Hlavně oceníte, že se v nich nebudete dlouze přehrabovat, abyste našla cokoliv.

Džíny s rovnými nohavicemi
Kombinují se se zajímavou halenkou, ale Francouzsky vědí, že parádu udělají i s černým nebo bílým tričkem a docílí perfektního minimalistického vzhledu. Chtějí-li být trendy, zvolí rovné džíny, ale s vysokým pasem, plus tričko s nápisem a je to.

Plavky ve vintage stylu
S kruhy jako Jane Birkin, jednoduché střihy a klasické barvy. Jednoduché plavky jsou totiž lichotivější pro postavu a působí sofistikovaně a Francouzky to ví. Jednobarevné plavky se dají i dobře kombinovat. Pořiďte si jedny černé a druhé barevnější a vyměňujte si spodek nebo vršek.


Minisukně
Francouzka sáhne po té s vyšším pasem, aby se zvýraznila její postava, a kombinuje se zajímavou blůzou. U sukně se nebojte barev, třeba červené. Když ji dáte do páru s jednoduchým trikem či halenkou a sandály, bude to perfektní a bude působit přirozeně. Volte džínovou v různých barvách, krásná je bílá, hnědá, tmavě modrá.

Zlatý náhrdelník
Francouzky ho nosí jako spodní prádlo, každý den, je pro ně základem a sundávají jen výjimečně. Krásně doplní květinovou halenku a džíny. Mají-li jich víc, nosí je dohromady, ale vrstveně. Je skvělé, že se dá nosit i s výraznými náušnicemi.

Espadrilky
Boty pro teplé dny či večery jako stvořené a navržené. Hodí se k šatům i džínám. K sukni volte ty na klínku. Volte neutrální barvy, určitě bílou a v různých variacích. Bez paty, na klínu, ploché…

Foto: archiv firem; Pinterest.com/ street style; archiv Petra Kubalová; Istock.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account