103

Zase bojujete s pocitem vyčerpanosti a splíny si u vás „podávají dveře“? Nenechte se neblahým psychickým rozpoložením převálcovat a nasajte vůni esenciální bazalky, tymiánu nebo borovice. Oceníte to z mnoha důvodů!
Jste poslední dobou bez nálady i energie? Tak jistě, s takovým stavem se v momentálním ročním období potýká kdekdo. Ale jak situaci zvrátit k lepšímu? Efektivním dopingem nejsou jen litry kávy a sladkosti, s nimiž obvykle uklidňujete pocuchané nervy. Co takhle dát šanci aromaterapii? Vždyť voňavá první pomoc se přímo nabízí. A konkrétně tyto oleje vám dobijí baterky a posílí optimismus!
Bazalka, všestranná medicína
Bazalkový olej je doslova unikátním nervovým tonikem, který při úzkosti a podrážděnosti nikdy nezklame. Je mnohokrát prokázáno, že jeho inhalace bojuje proti únavě, zatímco zlepšuje odezvy těla na fyzický i emoční stres. Stejně účinně ovšem zatne tipec nevolnosti a posiluje mozkovou činnost, koncentraci a paměť. Nelze opomenout, že zároveň uvolňuje ucpané nosní dutiny a ulevuje od migrény.
Tymián, přítel do nepohody
Název tymián pochází z řeckého slova thymon, což znamená odvaha. Jedná se o jeden z nejsilnějších povzbuzovačů psychiky vůbec. Uplatní se při slabosti, rozptyluje melancholii a nabádá k aktivitě. Příznivý účinek má také na produkci progesteronu, tedy ženského steroidního hormonu, jehož nedostatek způsobuje neplodnost a zvyšuje pravděpodobnost vývoje syndromu polycystických ovarií (PCOS). Tedy alespoň podle odborníků!
Borovice jako aromatické léčivo
Máte rádi vůni lesa, ale kvůli nedostatku času se mezi jehličnatou zeleň zkrátka nedostanete? Nevadí, příhodnou atmosféru si můžete naladit i ve svém obýváku. Služby nabízí esenciální borovice, která nejenže zvyšuje energetickou hladinu, ale také čistí vzduch a tlumí bolesti různého původu. Dlužno dodat, že s tímto zachráncem lze vyčistit také koberce. A to bez legrace! Stačí přidat 20 kapek do kbelíku teplé vody. Získaný zlepšovák si hravě poradí s tvrdohlavými nečistotami i případným zápachem, přičemž báječně osvěží barvy podlahových tkanin.
Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account