Představujeme vám úžasnou ženu, Lenku Votýpkovovou, jednu z tváří kampaně našeho Dne, kdy se budu mít ráda
KDY: 20. 1. 2018
KDE: OC ATRIUM FLORA – PRAHA 3
Někdo k tomu potřebuje deset životů, někdo si všechny životní lekce dokáže vybrat za jeden. V 35 letech doktoři dávali Lence jen 10 let života kvůli vážné nemoci jater. I přesto dokázala podat pomocnou ruku svým nejbližším, kteří se potýkali s těžkými životními situacemi. Lenka začínala s ničím a osud ji k tomu připravil nelehkou cestu životem. Ona však přijímá každou výzvu s odhodláním vyhrát, stejně jako blížící se transplantaci jater. Její vnoučata a pomoc druhým jí vždy vykouzlí úsměv na tváři.
„Vnější krása se snoubí s krásou vnitřní – každá žena může být krásná, nejen vně, ale i uvnitř”

POTVRĎTE ÚČAST NA FB UDÁLOSTI A MÁTE OD NÁS DÁREČEK V KAPSE *heart*


Co pro Vás znamená zdraví?
Zdraví je pro mne jednou z hlavních priorit. Znamená pro mne fungující tělo. Neomezenou možnost pohybu. Vím, že bych ho měla mít na prvním místě, ale nějak mi to zatím nejde. 
Co se muselo přihodit, abyste si jeho hodnotu opravdu uvědomila?
Zdraví jsem si začala vážit až v okamžiku, kdy mi lékaři sdělili děsivou diagnózu. Do toho okamžiku jsem ho brala jako něco co mám a je to přeci samozřejmost, jsem mladá a zdravá. Nejprve jsem se zhroutila, půl roku polehávala, fňukala litovala se, proč zrovna já atd. Pomalu jsem nebyla schopná se obejít bez pomoci.
Najednou mi to cvaklo, začala blikat kontrolka a vše mi došlo. Řekla jsem si, že tudy cesta nevede. “Je ti 35 máš 2 děti 13 a 15 let, to jim neuděláš.” Začala jsem bojovat. Nejprve hlava, tělo, lékaři… Poté jsem hledala alternativní pomoc. V té době to nebylo úplně běžné.
Když se ohlédnete, co byste nyní ve svém životě udělala jinak?
Nelituji svých rozhodnutí. Vím, že jsem se vždy v daný okamžik rozhodla správně. Naučila jsem se nebrečet nad rozlitým mlékem.
Co pro Vás znamená krása?
Krása je pro mne nedílnou součástí života. Víc jak 10 let pracuji s ženskou krásou a velice mě naplňuje vidět ženské proměny.
Vnější krásou to teprve začíná. Každá žena je krásná, jen si to spousta z nich neuvědomuje. Je to velmi jednoduché: Jak se cítíte když máte krásně opečovanou a nalíčenou pleť? Ano, cítíte se krásná, sebevědomá, plná sil, energie, nápadů, chuti cokoli podniknout…
Mým životním úkolem je ukázat ženám tuto jednoduchou cestu. Naučit je o sebe pečovat – naučit je sebelásce. Líčit se a probudit v sobě ženu bohyni, která někde uvnitř každé z nás dřímá a čeká na probuzení.
Nejsou to jen prázdná slova. Prošla jsem si toto kolečko a jsem za něj velmi vděčná. Byla jsem holka z vesnice, absolvovala jsem studium zaměřené na strojírenství, podnikala jsem v obchodě s potravinami. Každá cesta do města pro mne byla stresující. Cítila jsem se jako nula.
Dnes je ze mne sebevědomá žena. Za to vše vděčím jednomu telefonátu a hodince o kráse. 🙂
Jaká alternativní metoda Vám v životě nejvíce pomohla?
Na své cestě k uzdravení jsem potkala knihy Zdenky Jordánové a poté absolvovala její terapie. Později jsem poznala osobně Zdenku Blechovou a také jsem byla na jejích terapiích atd… Po nějakém čase se můj zdravotní stav stabilizoval.
Dle lékařů jde o nevyléčitelné onemocnění. Já ale věřím, že to je pouze diagnóza a že se vyléčím. 
Máte sama sebe ráda? 
Myslím si, že se mám ráda. Umím říkat ne, když to tak cítím. Udělám si chvilku jen pro sebe, umím se radovat z každé minuty, kterou prožívám, naučila jsem se žít život tak, jak chci já. I když úplně vždycky to nejde. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account