Infarkt, nadváha, deprese či velké problémy v reprodukční sféře. Věřte, nebo ne, tohle všechno se dává do souvislosti s nápoji nabitými umělými sladidly. Ještě pořád si nějaký chcete nalít? Být vámi, raději to ještě zvažte!
Pijete nízkokalorické nápoje s dobrým pocitem, že jimi neohrožujete své štíhlé křivky? Tak to vás teď čeká nepříjemné překvapení. Nevinně se tvářící limonády, toniky či koly v light verzích vám totiž mohou přihrát nejen pár kilogramů navíc, ale i zdravotní rizika. Víte vlastně, jaké hrozby se skrývají v každé sklence?
Pitný režim, za který vás nikdo nepochválí
„Odlehčené“ produkty jsou lepší, neboť neobsahují kvanta cukru, tedy alespoň v porovnání s jejich přeslazenými protějšky. Také jste tohle tvrzení za svůj život slyšeli snad stokrát? I když zní vcelku logicky, pravda je vzdálená kilometry daleko. V těchto výrobcích totiž není nouze o umělá sladidla typu aspartam, sukralosa a sacharin, jež nemají právě dobrou pověst. Jaká je jejich temná stránka?
Nadváha jako vedlejší účinek
Výše zmíněné náhražky nejsou dvakrát prospěšné. Američtí odborníci z Purdueovy university na základě vlastního výzkumu tvrdí, že způsobují chuť k jídlu, což konzumenta nabádá k přejídání. Aby toho nebylo málo, ke všemu prý podstatně nahrávají vzniku metabolického syndromu, při němž tělo přestává reagovat na inzulin. Dočkat se tedy můžete cukrovky. Tedy kromě jiného…
Infarkt nebo deprese? I s tím můžete počítat
Povzbudivé zprávy nemají ani britští lékaři. Ti prostřednictvím své vlastní studie zjistili, že denní spotřeba light limonády zvyšuje pravděpodobnost srdečního infarktu, mrtvice i deprese, neboť je příčinou nerovnováhy v mozku. O celých 43 %! Tohle občerstvení však podle nich může přivodit i osteoporózu a ledvinové potíže, takže je třeba mít se před ním na pozoru.
Těhotenství. Nechte si zdát
V nedávném průzkumu žen podstupujících IVF, tedy „oplodnění ze zkumavky“, bylo nadměrné užívání dietních produktů spojováno se sníženou plodností i kvalitou vajíček, stejně jako s vysokými embryonálními deformitami. Poměrně šokující je fakt, že stejná rizika mají „na triku“ i klasické slazené limonády.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account