129

Za vším hledej Klárku, tedy minimálně za každým letošním Dnem, kdy se budu mít ráda! To ona je ta, bez které by akce nevznikla, plakáty se nevytiskly, lidé se nesešli a radost by se nešířila. Klára vede brněnskou Pracovnu ŽENY s.r.o. a krom toho je naší event manažerkou. Věčně usměvavá a dnem i nocí pracovitá.:) 

Motto: “Nejlepším lékem na každou nemoc je smích. Hlavně na blbost.:)”
 

Co pro tebe, Kláry, znamená zdraví? 

Zdraví je pro mě to nejdůležitější. Je to něco, na co jsem dlouhou dobu zapomínala. Člověk ale stárne a snad i moudří.;-)

Co se muselo přihodit, aby sis jeho hodnotu opravdu uvědomila?

Před rokem jsem dostala druhou šanci na život po tom, co jsem zkolabovala fyzicky i psychicky. Kdybych neměla mámu, která mi pomohla dostat se z toho, už tady nejsem. A tak se snažím vrátit to jí a taky tam někam nahoru. Naplno ten dar (vyu)žít a žít lépe. Pokaždé, když se objeví nějaká překážka nebo problém, taková ta malichernost, kterou řešíme dnes a denně a zbytečně se nad tím rozčilujeme, říkám si, jestli je to důležitější než mé zdraví. Pokaždé je odpověď „ne“ a to mě uklidní.

Když se ohlédneš, co bys nyní ve svém životě udělala jinak?

Minulost nezměním, snažím se z ní poučit, takže bych to tehdy ani jinak udělat nemohla. Nebyla bych tam, kde teď jsem. Věřím, že všechno zlé je pro něco dobré. Dnes se ale snažím dělat některé věci jinak. Hodně jsem pracovala a stresovala se každou prkotinou, blbou náladou druhých a jejich problémy. Dnes už to nedělám a vždy si říkám, že se mě to netýká a snažím se nebrat si nic osobně. Pracuji na stanovení si vlastních hranic a vlastní hodnoty. To je pro zdraví, jak to fyzické, tak hlavně to psychické, to nejdůležitější: Umět říkat ne, nedělat věci, které mi nesedí a s lidmi, kteří mě neberou, takovou, jaká jsem a hlavně si nevyčítat čas, který mám pro sebe. To workoholici rádi dělají.:) Takže vědomě odpočívám a relaxuji a jsem za to na sebe pyšná! Jako se někteří lidé musí nutit do práce, někteří se musí nutit do lenošení.:-)

Co pro tebe znamená krása?

Já vidím krásu asi ve všem. Nebo si minimálně na všem a na každém najdu něco krásného. Věřím tomu, že oči jsou bránou do duše, a když najednou uvidíte krásu duše člověka, to je něco! Hodně vnímám krásu přírody, která mi dobíjí baterky. Občas mi vyhrknou slzy při východu slunce nebo když se dívám na řeku. To je ale tak nějak přirozené. Ještě víc mě však dojímají krásné činy, které dělají lidé. Když si pomáháme a šíříme kolem sebe světlo a dobro.

Jaká alternativní metoda ti v životě nejvíce pomohla?

Kdo mě zná, ví že jsem velký zastánce alternativní medicíny a alternativních metod. Spadá pod to hodně věcí, kterým věřím. V péči o své zdraví se vyhýbám chemii, co to jde. Nejvíc mi pomohl mladý ječmen a chlorela, díky kterým už netrpím na sluníčku. Měla jsem na něj šílenou alergii, kdy jsem opuchla a nemohla ani mezi lidi. A to je pryč! K psychické pohodě mi hodně pomáhají meditace, jóga, procházky, knihy, tanec, zpěv, smích, tvoření, malování, povídání s přáteli, rodina… všechno, co mě naplňuje a v čem vidím právě tu krásu.

Máš se ráda, Klárko?

Mám! Otázka ale je, jak moc.:) Pracuju na tom a hodně se zlepšuju. Je to teď hlavní cíl mého života, milovat a přijímat se taková, jaká jsem. Od toho se odvíjí totiž všechno. Osobní i pracovní vztahy, zdraví, radost ze života a mnoho dalšího. My, české ženy, s tím máme často potíže. Je důležité na tom pracovat, pak se totiž hodně zlepší náš život, když se dokážeme přijmout a radovat se ze života teď a tady a ne „až“…

Klárka je zároveň také tváří kampaně brněnského Dne, kdy se budu mít ráda, a společně s dalšími ženami, které se rozhodly veřejně podpořit ženské sebevědomí a krásu, se na vás bude moc těšit *enzo*

 

KDY: 10.3. 2018
KDE: AVION Shopping Park Brno​
 
PROGRAM BRNO
PROGRAM PLZEŇ

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account