108

Jak ze svého těla efektivně odstranit odpadní látky, posílit imunitu a zároveň předejít zánětům i potížím se zrakem? To je jednoduché, zařaďte do jídelníčku ananas, který prospívá i kostem a chrání před rakovinou!
Navzdory skutečnosti, že ananas byl již dlouho pěstován v Jižní Americe, je jeho objevení připisováno průzkumníkovi Kryštofu Kolumbovi. Ten jej spatřil na ostrově Guadeloupe, který je nyní zámořským regionem Francie ležícím v Karibském moři. Mořeplavec ve službách Katolických králů Španělska ho následně pojmenoval “piňa de Indes”, což doslovně znamená „borovice indiánů“. Tvrzení, že toto ovoce má příznivý vliv na zdraví, vám zřejmě neuniklo. Víte ale o všech výhodách, jež exotický poklad nabízí?
Dobro v každém soustu
Plod ananasovníku chocholatého je mnohem víc, než jen lahodná pochoutka napěchována celou řadou cenných živin a antioxidantů, které ochraňují před škodlivými volnými radikály. Prostřednictvím mnoha výzkumů bylo zjištěno, že přítomný enzym bromelin tlumí záněty, inhibuje růst nádorů a brání nadměrné srážlivosti krve.
Závěry studie zveřejněné v magazínu JAMA Ophthalmology zase naznačují, že spolupůsobení látek nalézajících se ve zmíněné cizokrajné potravině podstatně snižuje riziko makulární degenerace, zatímco pomáhá při „výrobě“ energie a poskytuje oporu imunitnímu systému. Tím však výčet pozitiv stále ještě nekončí.
Nutriční profil, jemuž může máloco konkurovat
O ananasu je známo, že je bohatým zprostředkovatelem vitaminu C, který tělo využívá k produkci kolagenu i lepší absorpci železa. Tropický drahokam je také famózním zdrojem manganu potřebného k tvorbě silných kostí, pojivových tkání i pohlavních hormonů. Nouzi však nemá ani o hojné množství vlákniny, jež je rozhodující pro trávení i hubnutí, nebo o kyselinu listovou důležitou pro červené krvinky. Své zastoupení v téhle šťavnaté dobrotě mají i kyselina pantotenová, a to spolu s vitaminy B1 a B6.
Koktejl těchto živin působí jako účinná přírodní detoxikační čistička organismu, jež „vyžene“ nahromaděné škodliviny a další nežádoucí odpad, přičemž „dohlédne“ na správnou funkci mnoha orgánů. Tedy alespoň podle odborníků, kteří radí konzumovat ananas co možná nejčastěji. Dáte si říct?
Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account