142

Cítíte se jako přejetí parním válcem a zoufale postrádáte elán? Ano, takovým nepříznivým stavům předvánoční shon jenom nahrává. Řešení představuje bazalka, rozmarýn nebo máta. Na který nakopávač vsadíte vy?
Být v aktuálním ročním období ve skvělé kondici? To sice zní jako fajn plán, ovšem jak ho zrealizovat, když vám v cestě stojí permanentní únava a stres? Odpověď je jednoduchá. Dejte šanci bylinkám! Vždyť kde je psáno, že vám baterky dobije jen káva nebo předražený energetický drink?
Bazalka. Klasika, co neomrzí
Bazalka si jakožto oblíbená ingredience dokonale rozumí se zeleninovými pokrmy, omáčkami a těstovinami. Ovšem pozor, její konzumace v jakékoli podobě úzce souvisí také se zdravím a vitalitou! Je mnohokrát prokázáno, že uvedený poklad se uplatní při pocitu vyčerpání, zatímco zlepšuje odezvy těla na fyzický i emoční stres. Stejně účinně ovšem posiluje mozkovou činnost, koncentraci a paměť, takže jde o parádní pracovní doping. Aby toho nebylo málo, zároveň uvolňuje ucpané nosní dutiny a ulevuje od migrény.
Rozmarýn, spolehlivá spása
Také obyčejně vyhlížející rozmarýn dokáže velké věci. Vždyť příznivě ovlivňuje nervový systém, obnovuje správné funkce pošramoceného zažívání a zatne tipec nespavosti. Málokdo tuší, že tento aromatický krasavec dokáže zatočit i s únavou. Již po několika málo doušcích rozmarýnového čaje budete mít sil doslova na rozdávání. Tak na co ještě čekáte, už se vám vaří voda?
Máta jako životabudič
Rostlinu s nezaměnitelnou svěží vůní nabízí v květináči spousta obchodů, a to celoročně. Běžně ji přecházíte bez povšimnutí s tím, že se vám teď na nic nehodí? Právě naopak! Vhoďte pár jejích lístků do džbánu s vodou a ozdravný „medikament“, jež zpestří váš pitný režim, je na světě. Máta prokazatelně zvyšuje bdělost a zahání vyčerpanost. Souběžně urychluje látkovou výměnu a čistí krev. Rovněž působí dezinfekčně, uvolňuje křeče, tlumí napětí svalstva a osvěžuje dech, přičemž vykazuje mírné afrodiziakální účinky.
Foto: Shutterstock
Autorka: Šárka Mikulová

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account