Všichni známe ty dny, kdy se při pohledu do zrcadla cítíme neuvěřitelně nudně. Přestože máme plnou skříň oblečení, nevíme co na sebe. Naše vlasy mají obyčejný střih. Naše pleť postrádá barvu a jas. A i ten úsměv máme takový mdlý. Uklidníme vás: tohle je čas od času naprosto normální u každého. Pokud vás však myšlenky na změnu vzhledu trápí již delší dobu, přišel čas s tím něco udělat. Zapomeňte na dramatické a trvalé změny, ale zaměřte se na ty dočasné a efektivní, které se postarají o účinek takřka okamžitě. Jaké to jsou? Vybrali jsme pro vás tipy, které snadno a rychle změní váši image a vrátí vám elán do života.

6 tipů, jak snadno a rychle změnit svůj vzhled

Foto: Shutterstock

1. Vsaďte na nový účes

Nový střih vlasů může zcela transformovat vaši tvář a zvýraznit krásné rysy vašeho obličeje. A rozhodně nemusí jít o žádnou dramatickou změnu délky nebo barvy. Alfou a omegou je kadeřník, který se nebude bát experimentovat. Důležitá je ale vaše důvěra. Najděte si na internetu obrázky účesů, které se vám líbí ,a před střihem proberte společně svoje možnosti. Šmrnc každému účesu může snadno dát třeba ofina, kaskádovitě sestříhané prameny nebo zajímavý vlasový styling.

Foto: Shutterstock

2. Vyberte si nové brýle

Pokud nosíte dioptrické brýle, jedním z nejsnadnějších způsobů, jak změnit svůj vzhled, je vybrat si nové. Jelikož je to investice, je proto důležité vybrat si optiku, kde vám pomohou nejen po odborné stránce, ale také po té módní. Zvažte barvu, tloušťku, tvar a materiál obrouček, které budou perfektně zvýrazňovat rysy vaší tváře. Zároveň nezapomeňte brát v úvahu i barevnou paletu vašeho šatníku, tak aby nové brýle perfektně zapadly k vašemu stylu. 

Foto: Shutterstock

3. Rozjasněte svůj úsměv

Jsou vaše zuby o něco málo méně bílé než byste si představovali? Dokonalý úsměv dokáže s vaším vzhledem doslova zázraky. Nejsnadnějším způsobem, jak vaše zuby rozjasnit a zároveň o ně pečovat je objednat se na dentální hygienu, která vás zbaví například skvrn od kávy nebo červeného vína. Další možností je pak profesionální bělení zubů. Neváhejte oslovit svého zubaře a nechte si od něj poradit.

Foto: Shutterstock

4. Experimentujte s očními linkami

Různé styly očních linek vám prakticky na počkání dokáží vykouzlit nový vzhled. Pro tvar oka připomínající mandli se hodí symetrické linky, kdy vnější koutek linek směřuje lehce nahoru. Kulaté oči zase snesou širší a výraznou retro linku, které jim dá extra možnost vyniknout. Pro přivřené oči, kdy záhyb víčka lehce překrývá část očního prostoru, je ideální použít bílou tužku na oči na vnější linku. Pokud jde o horní víčko, zaměřte se na vnější koutek, kde veďte širší protáhlou linku. 

Foto: Shutterstock

5. Proberte svoji skříň

První, co vás určitě napadlo v souvislosti s novou image byl masivní “nálet” do nákupního centra pro nový šatník. Ušetřete si peníze a nejdříve proberte svůj původní. Vyřaďte veškeré oblečení, které jste už více jak jeden rok neměla na sobě, zbavte se trendy „módních“ kousků, které mají ještě visačku a všeho, co není ve vaší současné velikosti. Garantujeme vám, že tak snadno a rychle objevíte v šatníku zcela nové kousky a díky pořádku, který zde nastolíte, vás budou napadat i nové kombinace, jak svůj šatník lépe a zajímavěji nosit.

Foto: Shutterstock

6. Pořiďte si novou rtěnku

Jste hrdou nositelkou „nude“ barvy rtů? To je naprosto v pořádku, ale čas od času není vůbec na škodu, vybrat si rtěnku, která bude takzvaným vystoupením z vaší komfortní zóny. Proč? Protože to je přesně to, co snadno a rychle změní váš vzhled. Jasně rudá, malinová, bordó… Na trhu je k dostání mnoho zajímavých odstínů, které se hodí na každodenní nošení i večerní příležitosti. Zastavte se v prodejně spolu s kamarádku a vrhněte se do experimentování. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
  1. Tak já svůj vzhled “měním” díky tomu, že si někdy nasadím čočky, a jindy brýle. Ale jinak nejsem experimentátor, co se vzhledu týče. Nicméně jednou za čas, za dlouhý čas, po drobné změně zatoužím. A pak mě to zase přejde. 😀

  2. NelaVávrová 2 měsíce ago

    Jsou to pekne rady, kazda zena si dela radost a koupi si neco pekneho na sebe, zajde si k holici, ale od malovani jsem se odprostila, myslim, ze hlavne citit se prirozene a dobre je nejdulezitejsi.

  3. Lenka Hudečková 2 měsíce ago

    Ve svém věku už tyhle věci moc neřeším, snažím se vypadat dobře a hlavně se chci cítit dobře 🙂

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account