Jak se na vaší pleti podepisuje ubíhající čas a stres, víte určitě nejlépe samy. Postupem času jste určitě vyladili péči o svoji pleť, tak aby vyhovovala právě té vaší ve středním věku. Jak ale souvisí stárnutí s vaší denní make-up rutinou? Řekněme si na rovinu, že make-up produkty, které jsme používaly na střední škole, už prostě tak dobře fungovat nebudou. Důvodem je to, že zrající pleť má naprosto jiné nároky a potřeby. Co tedy můžete udělat pro to, aby jste dosáhla těch nejlepších výsledků pomocí správných make-up produktů? Sepsali jsme pro vás tipy pro dokonalý make-up pro ženy po čtyřicítce.

6 make-up tipů pro ženy po čtyřicítce

Foto: Shutterstock

Nepřeskakujte přípravu pleti

Dobrá příprava pleti je pro váš make-up alfou a omegou úspěchu. A to jak ve večerních hodinách, tak před použitím make-upu. Suchá pokožka vede k tomu, že jakýkoliv i sebedražší produkt bude vypadat matně, zalézat do pórů a bude vás dělat ještě starší než jste. Proto je před začátkem každé make-up rutiny dobré použít primer, který pleť dostatečně vyživí a připraví ji na další kroky. 

Foto: Shutterstock

Vyberte si správný make-up

Může se to zdát víc než zřejmé, ale správný odstín make-upu je klíčem. Při jeho výběru je ideální vybrat takový, který zahřívá tón pleti a zároveň bude mít lehkou konzistenci. Ta se totiž bude dobře aplikovat a vyhlazovat nerovnoměrnou texturu vaší pleti. Čas experimentů máte již za sebou, takže pokud takový najdete, je dobré se ho držet. 

Foto: Shutterstock

Používejte korektor

Když je řeč o perfektním podkladu, je řeč do korektoru. Přesně tento make-up produkt vám pomůže zakrýt tmavé kruhy pod očima, pigmentové skvrny nebo melasmy. Při jeho výběru se zaměřte na takový, který má smetanový základ, hydratační vlastnosti a poskytuje plné krytí. 

Foto: Shutterstock

Vsaďte na výrazné líce

Tvářenka je skvělým nástrojem, který vám snadno a rychle pomůže pozvednout kontury vaší tváře. Když vám bylo dvacet, patřila na líčka, ale teď upřednostňujte aplikace v horní části lícních kostí, která vám snadno a rychle vytvoří perfektní liftingový efekt. 

Foto: Shutterstock

Zaměřte se na řasy

Spíš než na oční stíny, které mohou „zalézat“ do vašich hlubších vrásek kolem očí, se zaměřte na perfektní aplikaci řasenky. Jakákoliv objemová řasenka vám pomůže okamžitě zvednout oblast očí tím, že upoutá pozornost na vaše řasy. Řasenku aplikujte vždy ve dvou vrstvách.

Foto: Shutterstock

Orámujte rty konturkou

Postupem času mají ženské rty tendenci se zmenšovat a ztrácet objem. Pomozte jim jednoduchým trikem a zařaďte do své make-up rutiny konturovací tužku na rty, která opticky vrátí vašemu úsměvu plnost. Barvu konturky na denní nošení byste měla volit podle odstínu svých rtů. Taková tužka vám udělá dobrou službu, i pokud máte rády přirozené líčení. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account