Jen málokdo by mohl přehlédnout ženu s velkým Ž, jakou Hana Hegerová bezesporu je. Její krása i talent si získaly mnoho příznivců u nás i v zahraničí. 

Hana Hegerová se narodila 20. října 1931 v Bratislavě. Její otec byl ředitelem banky a už od mala se věnovala baletu. Po střední škole se chtěla věnovat studiu ekonomie na Vysoké škole ekonomické, bohužel se její sen nesplnil. Hlavním důvodem pro zamítnutí její přihlášky byl (v té době) její nevhodný sociální původ. 

Místo toho byla nucena vzít práci v jedné z místních továren a věnovala se i přednášení studentům.  

Její tvrdá práce na sobě a svých schopnostech vyústila v to, že se v roce 1953 stala členkou Divadla Petra Jilemnického v Žilině.  

Život na prknech, které znamenají svět 

Hana se nevěnovala pouze hraní v divadle. V roce 1954 získala roli ve filmu ,,Frona”. Několik let pak působila v Bratislavě jako zpěvačka v Tatra revue a v roce 1961 začala vystupovat i v pražském divadle Rokoko. 

Že byla její kariéra hezky rozjetá dokládá i fakt, že mezi lety 1962 a 1966 pravidelně vystupovala v divadle Semafor, kde vystupovala v řadě hudebních představení.  

Mnoho jejích příznivců ji zná i z televizních obrazovek, kde pro diváky zazpívala známé písně jako ,,Zhasněte lampiony” nebo adaptaci písně ,,Milord”, kterou původně nazpívala Edith Piaf. Velmi oblíbenou písní je i píseň ,,Levandulová”, na které spolupracovala společně s Petrem Hapkou 

Za svůj život nazpívala celou řadu svých, ale i převzatých šansonů, díky čemuž si ve světě vysloužila přezdívky ,,Piaf z Prahy” nebo ,,Velká dáma šansonu”. 

Ocenění její práce 

Během svého života Hana získala celou řadu významných ocenění. Je držitelkou francouzského Řádu umění a literatury, medaile Za zásluhy nebo Řádu Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.  

 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account