Barevní vajíček je pro většinu z nás skvělou velikonoční tradicí a krásnými okamžiky, které si můžete užít se svou rodinou. Proč tedy letos nedotáhnout vaše zdobení kraslic k dokonalosti a vyzkoušet nové techniky, barvy a vzory? Fantazii se meze nekladou. Stačí vybrat motiv, který zvládnout vaši nejmenší i děti školou povinné. A nebo si vyberte zdobení, které udělá šťastnou a spokojenou prostě vás. 

Jak si vytvořit ty nejkrásnější ozdobná vajíčka Velikonoc 2021?

Sladká velikonoční vajíčka

Že jsou barevné posypy určené jen pro vaše koláče a cukroví? Opak je pravdou. Užijte si je i při barvení. Stačí vařená vajíčka potřít tekutým lepidlem a důkladně obalit v takzvaných „sprinkle“. Nejlepších výsledků dosáhnete, když necháte vajíčka přes noc úplně zatuhnout.

Mramorová velikonoční vajíčka

Jeden z největší hitů letošních Velikonoc je mramorování. Uvařte vajíčka natvrdo, horké vejce rychle osušte. Navlékněte si rukavice a nakapejte do dlaně jednu až dvě kapky barvy určené k barvení vajíček. Vajíčka pak krátce v dlani poválejte. Pokud chcete docílit vícebarevného mramorového efektu, otřete rukavice suchým ubrouskem a postup opakujte s dalšími barvami. Nezapomeňte ale, že pro docílení kvalitního mramorování je nutné barvit vajíčka teplá až horká. 

Lisovaná květinová velikonoční vajíčka

Na váš velikonoční stůl můžete jarní přírodu přinést i ve formě krásných dekorací a velikonočních vajíček. Usušte si květiny nebo lístečky oblíbených květin a vylisujte. Pak stačí jen přilepit pomocí štětečku a lepidla na povrch vajíčka. Důležité je nechat zaschnout a pak přelakovat bezbarvým lakem. 

Zeleninová velikonoční vajíčka

Jsou vtipná, originální a při jejich výrobě si užijete spoustu radosti. Vyberte si zeleninu, kterou máte vy nebo vaše děti nejraději, a pokuste se co nejvěrněji vytvořit její vajíčkové kopie. Při jejich tvorbě oceníte krepové a barevné papíry, lepidlo a barvy na zdobení vajíček. Vaší fantazii se meze nekladou.

Velikonoční vajíčka se 3D efektem

Oblíbenou techniku zdobení vajíček voskem můžete využít i při netradiční výrobě 3D efektu. Požádejte děti, ať vám vajíčka obarví v oblíbených barvách a vy pak voskem vytvořte plastické puntíky. Naším tipem je vždy udělat jen jednu stranu vajíčka a počkat jakmile nezaschne. Pak se můžete bez obav vrhnout i na druhou a váš výtvor se nepoškodí.

Velikonoční vajíčka zdobená papírem

Pokud vaše děti nebo vy rádi pracujete s barevnými papíry, použijte je i k ozdobě velikonočních vajíček. Použít můžete nůžky nebo předem vyřezané barevné papíry a tavnou pistoli, díky které vaše výtvory snadno umístíte na obarvená vajíčka.

Velikonoční vajíčka ve tvaru kuřátek

Kdo říká, že velikonoční vajíčka nemusí být hravá a zábavná? Naopak! Použijte tentokrát jako ústřední motiv třeba kuřátka. Stačí uvařená vajíčka obarvit ve žlutém barvivu a pomocí permanentní fixy nakreslit obrysy kuřátek. Jako postýlku jim děti mohou vyrobit hnízda z nastříhaných krepových papírů.

Velikonoční vajíčka s mozaikou

Tato technika je ideální pro jemnou motoriku vašich ratolestí. Budete potřebovat několik natvrdo uvařených vajíček a skořápky z dalších, ze kterých můžete třeba udělat skvělou vajíčkovou pomazánku. Skořápky pak nechte děti obarvit velikonočními barvami a pomocí lepidla nalepit do požadovaných vzorů na uvařená vajíčka.

Foto: Pinterest

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account