Češi jsou národ, který miluje pejsky. A my v redakci nejsme výjimkou. Ostatně velmi často s námi naši miláčci pobývají v kanceláři. A zaručeně jsou nerozmazlovanějšími členy našeho týmu. V šuplících psacích stolů byste tak kromě nejrůznějších nezbytností našli i spoustu různých psích pamlsků. Zakopnout o nějakou tu psí hračku u nás také není problém.
Zkrátka a dobře – pejsky si jako snad všichni jejich „páníčkové“ předcházíme a chceme pro ně to nejlepší. A to se týká i krmiva. I proto jsme byly zvědavé, jak jim budou chutnat holistické granule pro dospělé psy značky thePet+ Mini s čerstvou zvěřinou a vepřovým, které jsme dostaly možnost otestovat. Vzhledem k tomu, že je (jak ostatně název napovídá) krmivo určeno pro malá plemena pejsků, byl výběr testerů celkem jasný. Proměnily se v ně štěněcímu věku nedávno odrostlá yorkšírka Sammy naší kolegyně Katky a psí dáma Bublina, která navzdory svému nejasnému původu působí (alespoň podle své paničky Lucky) přinejmenším aristokratickým dojmem.
Jak granule thePet+ Mini obstály v testu jejich mlsných jazýčků?

Složení, které si zamilovali pejsci i paničky
„Sammy je pořádně rozmazlená, v naší domácnosti má hlavní slovo a jen tak něco jí nechutná. Mého přítele si omotala kolem prstu, takže všechny moje ‚výchovné‘ pokusy skončily dřív, než začaly. A s jídlem je to u ní podobně. Když jí granulky nevoní, nikdo je do ní nedostane. Takže jsem se před testováním trochu bála, abych měla vůbec co ‚reportovat‘. Ale Sammy, nebo vlastně spíš thePet+ Mini, mě překvapily,“ usmívá se Katka, podle které u ní stála yorkšíří slečna skoro hned, jak otevřela balení granulí. „Nejspíš ji přilákala ta vůně. A popravdě řečeno musím přiznat, že ani mně nebyl ‚pach‘ granulí nepříjemný. Což se rozhodně o těch, které jsme používali doteď, říct nedá. Já vím, že je to nejspíš maličkost, ale mám prostě lepší pocit, když necítím z krmiva vysloveně zápach,“ chválí Sammyina panička.
Ostatně podíváte-li se na složení granulí thePet+ Mini, je jasné, že je zárukou opravdové kvality. Čerstvá zvěřina je výživná, lehce stravitelná a bohatá na bílkoviny. Navíc má nízký obsah tuku, takže nehrozí, že by váš mazlíček tloustnul. Je navíc zdrojem vitamínu B12 a provitaminu A, minerálních látek a také nenasycených mastných kyselin, které jsou důležité jako prevence před nebezpečnými kardiovaskulárními onemocněními. Kromě toho v granulích najdete černý rybíz s vitaminem C a důležitými flavonoidy, lososový olej pro krásnou srst a L-carnitin, který podporuje odbourávání tuku, posiluje srdeční výkon a pro srdce slouží jako zdroj energie. Naopak v granulích thePet+ Mini nehledejte obiloviny, geneticky upravené potraviny nebo umělá ochucovadla či barviva.

„My máme s Bublinou základní pravidlo při výběru granulí – pokud nerozumím jejich složení, nekoupím je. Všechno musí být jasné na první pohled a ingredience musejí dávat smysl. A thePet+ Mini tuhle podmínku splňují dokonale. Navíc vzhledem k Bublinině alergii na lepek mají k nám domů zákaz vstupu krmiva s obilovinami. A ani ty v thePet+ Mini nenajdete. Takže za mě ideální granule, hlavní slovo ale měla sama chlupatá testerka,“ říká Lucka.
I pro ty nejnáročnější strávníky
Paničky tedy byly s granulemi spokojené, ale nejdůležitější byly samozřejmě jejich chlupaté slečny. „Když Sammy nějaké krmivo nechutná, nedostanete ho do ní ani pod nátlakem. Tedy ne že bychom to někdy zkoušeli. Na thePet+ Mini se ale vrhla prakticky okamžitě. Tak jsme zvědavě čekali, jak to bude s dalšími dávkami, protože jak známe to naše zlato, první vylízaná mistička ještě nemusí nic znamenat. Ale kupodivu jsme na konci téměř 3kilového balení a pořád se Sammy na granulky těší jako poprvé,“ popisuje Katka.
„To Bublina sice není tak vybíravá jako Sammy, ale u ní je s krmením jiný problém – vzhledem k tomu, že má velmi citlivé zažívání, jakékoli méně kvalitní granule odnese trávicími problémy. I proto jsme začali dávat thePet+ Mini nejdřív jako pamlsky a postupně je přimíchávali do původního krmiva, až se staly jedinými granulemi. Kupodivu se tento přechod obešel bez sebemenších obtíží, myslím, že to se nám za ty roky ještě nestalo. A s chutí nebyl problém vůbec, ostatně když jsme se snažili naše testování zdokumentovat, největším problémem při focení bylo Bublinu udržet, aby granule v záběru všechny nesnědla,“ směje se Lucka.

Obě testerky, tedy jejich paničky, se shodují, že granule thePet+ Mini s čerstvou zvěřinou a vepřovým pro psy malých plemen v testu obstály na jedničku s hvězdičkou. „Myslím, že už u nich zůstaneme. Tedy ne že bychom měli na výběr – pokud Sammy nějaké krmivo takhle chutná, změnu by nám určitě měla za zlé. Tentokrát mám ale úplně čisté svědomí, protože vím, že jí kromě chuti dávám i všechny živiny, co potřebuje. Takže za nás obě maximální spokojenost,“ neskrývá nadšení Katka.
Více informací najdete na www.thepetplus.cz nebo na Instagramu
Foto: redakce

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account