359

Smrku si jako Češi vážíme. Přestože je našim národním stromem lípa, na velké části našeho území se nachází právě smrkové lesy. Teď, když kvůli kůrovcové kalamitě mizí pod morovými pilami těžařů, uvědomujeme si, jak je pro nás smrk významným. Smrkové dřevo je tradičním stavebním materiálem, ale i dřevem pro výrobu nábytku. Je to skvělé dřevo i pro okna a dveře. Vždyť jeho tepelně izolační vlastnosti jsou dokonce lepší než u tvrdých dřevin. A nevýhody tohoto dřeva jsme již dávno eliminovali vhodnými technologiemi jeho zpracování. Potřebujete nové dveře? Dřevěné dveře ze smrku vás nemohou zklamat.

Do interiéru patří české smrkové dveře

Dřevo je nenahraditelným materiálem. Smrk vás nemůže zklamat. Patří mezi nejlevnější řešení, jak dostat do interiéru dřevo. Přitom se umí přizpůsobit stylu, který od něj očekáváte. Zvládne vypadat moderně i rustikálně. Říkáte si, že je stejný jako borovice? Není to pravda. Smrk se méně probarvuje stárnutím a na světle zůstává pořád něžným, bez příliš výrazné kresby, která nemusí být pro každého žádoucí. Obsahuje též méně problematické živice.

Smrkový masiv se proto hodí nejen na chalupy či do tradičních rodinných domů. Nezklame ani v hypermoderních interiérech a rozhodně pozvedne jakýkoliv panelákový byt. Vyměnit staré papíráky za nádherné smrkové dveře je změna, která neuvěřitelně změní interiér.

TIP: Smrk je poměrně rychle rostoucí dřevinou. Věděli jste, že nejstarší smrk na našem území rostl na Šumavě a dožil se úctyhodných 632 let?

Smrkovými dveřmi podporujete české výrobce

Poctivé smrkové dveře z masivu jsou nezaměnitelné a nenahraditelné. Jejich výhodou je dostupná cena, vysoká kvalita a široké designové možnosti. Pro dřevěné dveře ze smrku se používá třívrstvý smrkový masiv zpracovaný jako smrková spárovka a třívrstvý hranol. Takto technologicky zpracované smrkové dřevo se již nijak nekroutí a je tvarově stálé. Kvalitní výrobky jsou perfektně hladce broušené. Zákazníci si je často žádají bez jakékoliv povrchové úpravy. Možné je však dodat tyto dveře v jakýchkoliv RAL barvách, s lazurou a samozřejmě s kvalitním lakem. Podívejte se na nabídku smrkových dveří v e-shopu Smrkove-dvere.cz.

Vyměňte staré dveře za nové v celém bytě či domě. Smrkové si můžete dovolit

Udělejte velkou změnu a pojďte vyměnit vaše dveře. Modely smrkových dveří koupíte v různých šířkách. K dispozici jsou plné i s různou plochou a typem prosklení. Design snadno doladíte pro vaši chalupu, ale i pro moderní prostor novostavby. Levnějším provedením jsou smrkové dveře v tzv. rustik provedení. Nezapomeňte, že dokonale budou dveře vypadat s dřevěnou obložkovou zárubní.

Kvalitní vchodové dveře se vyrábí rovněž v České republice

Venkovní vstupní dveře mohou být vyrobeny z různých druhů dřevin i materiálů (kromě dřeva z plastu i z hliníku). Rozhodně se však nebojte smrku a netrvejte na dražších tvrdých dřevinách. Venkovní vchodové dveře z EURO profilu o tloušťce 68 mm včetně zateplení jsou smrkovými dveřmi v té největší kvalitě. Pořídit si lze i ekonomickou variantu v profilu tloušťky 42 mm. Tyto pak máte možnost osadit i do původcích ocelových zárubní.

Vchodové smrkové dveře mají rovněž perfektní design. Volit si lze různě rozmístěné kazety i typ prosklení. Samozřejmostí je precizní povrchová úprava v celé řadě odstínů. Ale opět lze dodat i vchodové bez povrchové úpravy. Součástí dveří je rámová EURO zárubeň, tepelná izolace, izolační dvousklo (čiré i v provedení kůra), štelovací EURO panty a zadlabávají zámek HOBES. Kvalitní vchodové dveře ze smrku si objednáte v e-shopu firmy Mand.cz.

TIP: Potřebujete levnější dveře třeba pro zadní vchod do domu ze zahrady? Nebo dveře do kůlny? V České republice jsou tradičním řešením palubkové dveře. Jako ekonomické řešení se používají i pro vchodové dveře.

Na vchodové dveře si vyberte rovněž vhodné bezpečnostní kování

Dobré vchodové dveře musí být i bezpečné. I když u rodinného domu existuje často více vchodů a míst, kudy se může potenciální zloděj do domu dostat, řadě vniknutí umí bezpečné vchodové dveře zabránit. Jsou důležité i proto, aby vám pojišťovna uznala případnou škodu po vniknutí pachatele do objektu. Základem je vhodný bezpečnostní zámek na vchodových dveřích, bezpečnostní kování a kvalitní bezpečnostní cylindrické vložky.

Vchodové dveře se zabezpečují obvykle třídou bezpečnosti III a IV. Nezapomeňte na to, že pokud je i jen jediný z prvků v nižší bezpečnostní třídě, je touto nižší třídou hodnoceno celé zabezpečení dveří.

Vyberte si kvalitní bezpečnostní kování českého výrobce

Po kvalitním bezpečnostním kování rozhodně nemusíte pátrat v zahraničí. Špičkovou kvalitu nabízí česká společnost Rostex. Firma prodává štítová i moderní rozetová kování v třídách RC3 i RC4. Vybrat si lze typy klika/koule, klika/klika, bezpečnostní kování s madlem i panikové kování. Bezpečnostní kování od českého výrobce patří k naprosté špičce.

Moderně, tradičně i rustikálně

Bezpečnostní kování se dnes přizpůsobují potřebám a požadavkům zákazníkům. Kromě tradičního designu mohou mít dveře i moderní minimalistické rozetové kování. To má kliku a kryt vložky na samostatných štítcích. Nemusíte ani volit kompromis mezi historickým vzhledem kování a bezpečností. I v tomto vám dveřní kování Rostex vyhoví. Nepřizpůsobujete se sortimentu vy, ale on se přizpůsobí vám.

Dveře kompletně česky

Díky kvalitním českým výrobcům mohou být naše dveře kompletně české. Ty, kterými se rozhodneme změnit náš interiér, ale rovněž dveře vchodové. Smrk je skvělým materiálem pro obojí. Krásné smrkové dveře navíc máme možnost doplnit i českým kování, a to i tím bezpečnostním na vchodové dveře.

Foto: Depositphotos

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account