57

Muž prostupuje ženu a žena muže. Jak na úrovni fyzické (a nejen v sexu), tak na úrovni čistých energií a jejich vibrací. Každý muž má v sobě kousek ženy a každá žena vládne některými čistě mužskými vlastnostmi. Je v našich silách dosáhnout harmonie mezi těmito energiemi ve vlastním těle? 

Symbol rovnováhy znázorňuje jin jang, vzájemně se prostupující energie opačného charakteru. Jak jeho podstatu pochopit v souvislosti s aktivitami, kterým se denně věnujeme?

Ženy – jin

Uvědomme si, že jin znázorňuje ženskou energii, bývá přirovnávána k chladivému měsíci. Žena je svou přirozeností přizpůsobivá, smířlivá, lépe si zachovává nadhled. Aktivity, které vycházejí z její přirozenosti, trvají delší dobu. Žena má výdrž a tedy vytrvalost. Ženy dlouhodobě pracují na nějakém úkolu, každý den vykonají menší část celku a jsou spokojené. Těhotenství a mateřství zcela přesně odráží tuto podstatu. Denně řešíme drobné záležitosti spojené s vedením dětí a domácnosti a připadáme si vytížené. A taky, že jsme.

Muži – jang

Muž je naopak zosobněním sluneční energie, tepla a žáru. Pro muže je přirozené odvézt náročný výkon krátkodobého charakteru s vypětím všech sil a pak se dlouho regenerovat. Vybavíte si typickou scénu z vaší ložnice? Muži ve sportu, v práci (i v posteli) odvedou brilantní výkon,  poté však potřebují dobýt baterky. Po svém. Jinak to neumí.

Víte, který důležitý úkon v životě ženy je čistě jangový, tedy mužský výkon?

Porod. Proto jsme z něj většinou tak vyčerpané. Jinově prožíváme těhotenství, devět měsíců snášíme narůstající zátěž a se zvětšujícím se bříškem se sžíváme. Je nám až na občasné výjimky dobře. A do toho přijde porod. V relativně krátkém časovém úseku se naše tělo potřebuje přizpůsobit, otevřít a my s obrovským nasazením  porodíme. Šest neděl se zotavujeme.

Jak tedy přizpůsobit denní režim svým skutečným potřebám?

Jsme ženy, buďme si toho vědomy. Pracujme, cvičme, milujme se… Vědomě, to znamená, že naše myšlenky se točí zásadně kolem aktivity, které se v daném čase věnujeme. S přiměřenou zátěží. Práci si dávkujeme postupně, intenzitu milování nechám na vašem posouzení;-) a co se týká cvičení, pro ženy je nejlepší cvičit pouze s váhou vlastního těla. Dlouhodobě a pravidelně. Ať už se to týká jakékoliv aktivity, nestačí si říct, že začnu od pondělka. Důležité je, nikdy úplně nepřestat.

Pokud vás zajímá harmonický jin jangový sport vhodný pro ženy, těšte se na další článek. Odkryji v něm ty nejvhodnější sportovní aktivity určené především ženám. 

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account